WhatsApp pokračuje v ukončování podpory pro konkrétní platformy: Týká se to i vás?

Přestože to není žádnou novinkou a konec podpory pro konkrétní nepopulární platformy byl ohlášen již začátkem loňského roku, celý proces se velmi zpozdil a spousta uživatelů to tak nemusela čekat. Od 1. ledna tohoto roku ale už definitivně skončila podpora WhatsApp pro systémy Windows 8.0 a Blackberry.

WhatsApp ohlásil ukončení podpory pro platformy Blackberry, Windows Phone 7, Nokia Series 40 a Symbian s termínem v půlce roku 2017. Podporu Blackberry však nakonec prodloužili až do konce roku a definitivně ji stopli právě včera. Společně s tím ale skončila podpora pro Windows Phone 8, což bylo nakonec ohlášeno až v posledních dnech roku 2017. Nokia Series 40 nakonec vytáhla dlouhou sirku a podpora tohoto systému byla již po druhé prodloužena a to tentokrát do 31.12.2018. Konec podpory se ale týká i starších verzí operačních systémů Android a iOS.

V případě, že vlastníte některé z uvedených systémů, jejich aktualizace se samozřejmě nabízí jako první. Pokud si ale přejete zachovat historii vašeho chatu, zástupci WhatsApp doporučují si jí zálohovat a případně poslat emailem na konkrétní podporu, která vám zajistí implementaci vaší historie do novější verze aplikace.

Zástupci WhatsApp uvádí, že konec podpory je především z důvodu investování veškerých aktivit do vývoje a údržby aplikace pro současně nejvyužívanější aplikace. I proto ohlásili, že v roce 2020 plánují další ukončení podpory, tentokrát pro Android  2.3.7.

WhatsApp končí podporu pro konkrétní platformy

WhatsApp končí podporu pro konkrétní platformy

Zdroje: Daily Mail

Vystudovala humanitní studia na UK. Kávoholik, cestovatelka a spolumajitelka Kavárny Kočičí v Karlíně. Ve volném čase zpívá s kapelou a hraje v divadle. Miluje knihy, nesnáší kukuřici a její životní sen je trvale žít na Islandu.

Komentáře

Nahoru