Dnes vyšlo 15 článků

WhatsApp na Androidu: Díra umožňuje hackerům ukrást vaše konverzace

WhatsApp na Androidu: Díra umožňuje hackerům ukrást vaše konverzace

Už je to tak. Pokud patříte k těm 400 milionům měsíčních uživatelů komunikační aplikace WhatsApp a používáte ji na Androidu, vaše konverzace rozhodně nejsou v bezpečí. Byl totiž objeven jednoduchý způsob, jak si to, co jste si s kým psali, přečíst.

Technický ředitel a konzultant Double Think, Bas Bosschert, objevil chybu v aplikaci WhatsApp pro Android. Tahle chybička by mohla umožnit jiným aplikacím přístup ke všem konverzacím. Bosschert zveřejnil svůj objev a vlastní metodu pro přístup ke konverzacím na svém blogu a potvrdil, že zranitelnost přetrvává i po nedávné aktualizaci WhatsApp.

Jak je to možné?

WhatsApp na Androidu ukládá konverzace na SD kartu. Ta je přístupná i mnohým dalším aplikacím v telefonu, pokud dá uživatel těmto aplikacím povolení. A on jim ho většinou dá, když o to požádají. Mnoho aplikací ve vašem telefonu k němu má možná plný přístup a vy o tom ani nevíte.

Z SD karty si tedy data může vzít téměř jakákoliv jiná škodlivá aplikace a vy o tom nebudete mít nejmenší tušení. Pokud však trošku zapřemýšlíte, zřejmě také dojdete k názoru, že za to ani tak nemůže WhatsApp. To už je prostě problém Androidu.

Bosschert to na svém blogu skutečně vyzkoušel, takže pokud máte chuť, najdete tam dokonalého průvodce krok za krokem. Berte však na vědomí, že zase tak úplně jednoduché to není.

php-whatsapp-database

Facebook bude dost možná bezpečnost WhatsAppu zlepšovat, když už do něj investoval těch astronomických 19 miliard dolarů. Ale vyvolává to spíše otázky ohledně Androidu. Protože když se podíváme pro srovnání například na Apple zařízení se systémem iOS, tak tam přístup k datům z jednotlivých aplikací není povolen.

Zdroje: Tech Crunch, Daily Mail

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru