Dnes vyšlo 15 článků

WhatsApp míří z mobilu i na počítač

WhatsApp míří z mobilu i na počítač

Na WhatsApp se přesune většina lidí, kteří jsou unaveni z Facebook Messengeru. Věděl to i Facebook, který ho možná právě z toho důvodu radši koupil. A teď WhatsApp přichází i do prohlížeče. Ale nebuďte z toho moc nadšení, tahle desktopová aplikace totiž nebude pro každého.

Když někdo přinese svou službu na web, je to obvykle z toho důvodu, že čeká její rozšíření. Bude ji používat více lidí – třeba ti, kteří ji na mobilu z nějakého důvodu mít nemohou. Jenže strategie WhatsAppu taková není. Ten si rovnou uživatele webové aplikace omezil na 700 milionů uživatelů, kteří ho již používají na Androidu, Windows Phone nebo BlackBerry. Ti budou moct zprávy na WhatsAppu nově posílat i přes prohlížeč.

Jen v Chromu a jen se zapnutým mobilem

Webový WhatsApp totiž bude sloužit jen jako rozšíření mobilní aplikace. A navíc bude fungovat jen v prohlížeči Google Chrome. Když v Chromu navštívíte WhatsApp webovou aplikaci, budete muset mobilem naskenovat QR kód, aby se obě zařízení spárovala.

Pak se mezi nimi bude vzájemně zrcadlit veškerá komunikace – to, co napíšete na mobilu, uvidíte i na webu, a obráceně. Bude to mít ale jeden velký háček. Celou dobu, kdy budete WhatsApp používat na webu, budete muset mít telefon zapnutý a připojený k internetu. Jakmile se vybije nebo ztratí spojení, webová aplikace umře spolu s ním.

Možná jste si všimli, že ve výše uvedeném výčtu mobilních platforem chyběl iOS. A není to proto, že bychom na něj zapomněli. WhatsApp se vymlouvá na omezení této platformy, takže všichni Applisté mají v tomhle prostě smůlu.

Zdroje: DailyDot, The Next Web, fotografie: Flickr – Luis

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru