WhatsApp má desktopové aplikace pro Windows a Mac OS X

Tak jsme se konečně dočkali. WhatsApp po asi 15 měsících od vydání webové aplikace zveřejnil desktopové verze pro Mac OS X a Windows. Jsou dost podobné tomu, co známe z webu.

Mnoho uživatelů dodnes neví, že na adrese web.whatsapp.com je možné používat aplikaci WhatsApp také z počítače. Je jedno, v jakém prohlížeči ji otevřete, jen je potřeba ji spárovat s mobilním telefonem. Přes aplikaci vyfotíte QR kód a je hotovo. Pak se vám ve webové verzi začnou zrcadlit zprávy z mobilu. Na obou zařízeních tedy uvidíte to samé. Podmínkou však je, že pokud chcete psát přes počítač, musíte mít k internetu připojený i mobil, aby se zprávy mohly synchronizovat.

whatsapp_desktop

Desktopové aplikace vypadají úplně stejně jako webová verze.

A stejně fungují i aplikace na Mac a Windows. Dokonce vypadají totožně jako webová verze. Bohužel jsou dostupné pouze pro Windows 8 a novější a Mac OS X 10.9 a novější. Sama společnost uvedla, že aplikace je jen rozšířením telefonu.

Aplikace jsou ke stažení na webu WhatsAppu.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru