WhatsApp Gold: Podvodná „exkluzivní verze“ je malware

WhatsApp Gold má být údajně exkluzivní verze oblíbené chatovací aplikace. Nicméně obsahuje malware, přes který se snaží počítačoví piráti ukrást vaše údaje.

Důvěřiví uživatelé aplikace WhatsApp se nechali napálit. Stáhli si verzi „WhatsApp Gold“, což měla být údajně exkluzivní verze aplikace. Nicméně namísto limitované edice si uživatelé stáhli malware. A řada uživatelů obdržela zprávu urgující k zaregistrování určitých služeb přes stránku WhatsApp Gold, na kterou aplikace ve zprávě odkazovala.

whatsappgold

Aplikace WhatsApp Gold je malware.

Aplikace lákala uživatele na své extra funkce, jako jsou možnost posílání stovek snímků najednou, nové emoji, videohovory, zvýšené bezpečností prvky a další možnosti.

Samozřejmě, že všechny výše uvedené funkce jsou nesmysl. Stažením programu z webové stránky infikujete váš telefon malwarem, jehož prostřednictvím počítačoví zločinci mohou ukrást vaše data anebo sledovat vaše pohyby a aktivity. Podvodná aplikace se může objevit také pod názvem WhatsApp Plus.

„WhatsApp Plus je aplikace, která nebyla vyvinuta společností WhatsApp, ani není společností WhatsApp autorizována,“ vyjádřil se k situaci WhatsApp.

Společnost varuje uživatele, že třetí strana se snaží přes podvodnou aplikaci ukrást osobní údaje, aniž byste si toho byli vědomi.

Zdroj / Foto: Independent

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru