WhatsApp bude zdarma a bez reklam

WhatsApp včera oznámil, že už nebude vyžadovat platbu po roce užívání. Nově bude zdarma pro všechny, a přesto nebude zobrazovat reklamy.

V pondělí oznámili tuto změnu na oficiálním blogu, poplatky by měly být z aplikace odstraněny během několika nadcházejících týdnů.

„Mnoho let jsme od lidí po roce používání WhatsAppu požadovali poplatek. Jak se vyvíjíme, zjistili jsme, že tenhle přístup moc dobře nefunguje,“ píšou na blogu.

Uživatelé často nemají kreditní/debetní kartu, kterou by mohli zaplatit, a bojí se, že po roce ztratí spojení s přáteli a rodinou. WhatsApp jim chce vyjít vstříc.

wa_whatsapp

Textové zprávy, hlasové zprávy, hovory a chystané jsou i videohovory

Čím budou vydělávat?

Zároveň přislíbili, že nebudou v aplikaci zobrazovat žádné reklamy, a tak se nabízí otázka, čím plánují vydělávat. Jejich představa je taková, že umožní přes WhatsApp komunikovat s firmami a organizacemi. Například letecká společnost by vám mohla dát jednoduše vědět, že váš let bude mít zpoždění, banka by vás mohla informovat, že transakce proběhla v pořádku. Firmy by za to samozřejmě platily.

WhatsApp, vlastněný Facebookem, má v současné době téměř miliardu uživatelů. Ti, kteří už za jeho používání zaplatili, mají smůlu. Peníze se vracet nebudou.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru