Wedos se stydí

Wedos měl dnes opět výpadek. Bylo to koncem května a je to tu zase. V květnu si všichni stěžovali na nízkou informovanost. Teď se tedy ve Wedosu rozhodli tuhle výtku napravit a informovali pořádně. Dokonce se i naprosto férově omluvili za svou chybu. Chybovat je přece lidské.

Josef Grill, předseda představenstva společnosti WEDOS Internet, a.s., se za všechny omluvil. Vzal celou záležitost na sebe, protože to je prý jeho osobní selhání. Přejal od kolegy prodlužování firemních domén a problém byl údajně právě ve změně DNS u jedné z jejich domén (wedos.net). Alespoň takto bylo oficiálně tvrzeno zákazníků.

Celá situace však byla daleko prostější. Doména wedos.net expirovala a registrátor a provozovatel webhostingových služeb u nás si ji jednoduše zapomněl prodloužit. Což mělo za následek znefunkčnění část služeb u Wedosu. Na což si pak stěžovalo docela dost uživatelů a vyhrožovalo odchodem jinam. Zejména jim vadila zjevná a dosti účelová dezinformace ze strany Wedosu a také opět nezvládnutá komunikace (na vše si opět klienti museli přijít sami). Ke cti Wedosu, že na druhý pokus se k tomu již postavil lépe. Škoda, že až na druhý pokus:

„Nejednalo se o techický problém a ani o bezpečnostní problém, ale o mé osobní selhání.
Za komplikace se omlouvám. Je mi to velmi nepříjemné a to zejména v situaci, kdy jsme řešili náš (historicky) první technický problém minulý měsíc. V rámci nápravy jsme vyměnili UPS, pořídíme další motorgenerátor a upravili jsme další věci, ale o tom budu skutečně psát až příště.“

Pod článkem se samozřejmě rozpoutala diskuze. Podle Murphyho zákonů by Wedos měly čekat ještě zhruba dva maléry podobného charakteru.

wed-com

Najdou se ale takoví, kteří neocení ani upřímnou omluvu. Částečně za to mohou asi také nepravdivá tvrzení a opět špatná komunikace.

jen-tak

Co myslíte vy? Je to sice hloupá chyba, ale není to hezké, že se Wedos aspoň takhle omluvil? Celou odpověď Wedosu si můžete přečíst zde.

A není to tak trochu zvláštní, že Wedos, firma, která se holedbá, jak se jí žádný výpadek stát nemůže, tak má v krátké době už druhý dost závažný problém?

Štítky:

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru