Wedos prodává doménu Pojisteni.cz, kdo se jí ujme?

Prémiová doména Pojisteni.cz je na prodej. Její současný vlastník (společnost Wedos provozující také webhostingové služby) se rozhodl, že zhruba po pěti letech ukončí činnost projektu běžícího na výše uvedené doméně. Už teď je jasné, že doména Pojisteni.cz se nejspíše zařadí mezi historicky nejdražší domény druhého řádu u nás. Nahrával by tomu i fakt, že nejlukrativnější doménou na světě je právě doména Insure.com zabývající se stejnou tématikou – pojištění (byla prodána v roce 2009 za 16 miliónů dolarů).

Množí spekulace, za kolik se doména prodá. Michal Hardyn na svém blogu odhaduje cenu domény Pojisteni.cz v rozmezí 5-7 miliónů Kč. Já bych cenu viděl spíše na 5,5 miliónu.

Důvody, které vedly společnost k rozhodnutí projekt zastavit a doménu prodat, uvedl přímo jednatel firmy Josef Grill blogu Michala Hardyna: “Jsme svým vlastním pánem a zároveň neumíme sedět na deseti židlích současně. To nelze. Rozhodli jsme se soustředit na hosting jako hlavní aktivitu. Máme tam další plány na rozvoj hostingu a na další IT služby.  Nemá smysl mít mnoho projektů a ve všech být průměrný. Je lepší se věnovat jednomu a zde být nadprůměrný…Třeba se k pojištění vrátíme, až budeme mít čas. To nevylučujeme. Aktuálně na příští rok nemáme volné lidské kapacity :-)“

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru