Wedos má další záruku, úspěšně prošel certifikací ISO

Wedos má další záruku, úspěšně prošel certifikací ISO

Rozhovor s představiteli Wedosu nám ukázal, co vše chce tento relativně mladý hosting dokázat a jakým směrem se chce vydat. V rozhovoru si můžete přečíst, jak velké cíle si společnost stanovuje. Jeden z cílů je již naplněn, Wedos úspěšně prošel certifikací ISO, čímž garantuje větší záruku kvality svých služeb, splnění norem a pravidel certifikace a dokáže společnost vést na dobré úrovni. Pokud bychom to měli upřesnit, Wedos získal certifikace ISO 9001 a ISO 14001, informoval o tom na svých stránkách a slibuje třeba i získání certifikátu bezpečnosti.

Wedos získal celkem dvě certifikace a pod každou z nich si představujeme něco jiného. Certifikace ISO 9001 zajišťuje stabilizaci a stálost kvality poskytovaných služeb, zvyšuje důvěryhodnost společnosti před zákazníky, hledí na dodržování zákonem daných norem ve společnosti, stanovuje preventivní opatření před výpadky a vadami hostingu a další. Druhá certifikace, ISO 14001, je zase důkazem dobrého vztahu Wedosu k přírodnímu prostředí, předchází poškozování přírody společností a vše s tím spojené.

Proto, aby společnost touto certifikací prošla, musela předložit mnoho dokumentů, mezi které patří například cíle a programy společnosti související s normami ISO, detailní popis všech procesů probíhajících ve společnosti, požadavky na zaměstnance a jejich výběr, identifikaci rizik jejich zaměstnanců, havarijní plány a havarijní připravenost, způsob interní komunikace, detailní popis všech možných zdrojů znečištění životního prostředí, preventivních opatření a mnoho dalšího.

Podle neověřených informací je Wedos první v oboru registrace domén, webhostingu, VPS, dedikovaných serverů a provozu datacentra současně s touto certifikací.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru