Dnes vyšlo 15 článků

Webtrh.cz konečně zpoplatňuje aukce, budou stát desítky, ale i tisíce korun

Webtrh.cz konečně zpoplatňuje aukce, budou stát desítky, ale i tisíce korun

Podnikatelské fórum Webtrh.cz už delší dobu naznačovalo zpoplatnění svých aukcí. Dnes dvě hodiny po půlnoci bylo vydáno oznámení, v němž se tohoto kroku konečně dočkáme. Provozovatel fóra Martin Schlemmer kromě splnění tohoto cíle také zveřejnil ceník aukcí, na nějž si uživatelé fóra budou muset dva měsíce po zpoplatnění nabídek zvyknout.

„Obchodní model Webtrhu spočívá v tom, že prodávám návštěvníky inzerentům. Chci zpoplatnit trh a chci, aby se z návštěvníků stali zákazníci, kteří budou zůstávat,“ prozradil Martin Schlemmer před rokem v našem rozhovoru. Zpoplatněním aukcí si slibuje zvýšení kvality aukcí, které budou díky úbytku těch méně kvalitních více vidět, a samozřejmě tak chce i motivovat obchodníky k lepší popisu aukce a nabídky.

„Zvolili jsme variantu symbolického poplatku za vložení a provize z úspěšného prodeje. Naše cíle jsou tak stejné jako cíle prodávajícího – chceme, aby každá aukce skončila úspěšně,“ dodává ve svém oznámení. Aukce se budou pohybovat v řádech desítek, ale i tisíc korun. Například prodej společností bude podle aktuální ceníku stát i 3999 Kč. Naopak do katalogu inzerce bude možno přispívat i za 9 Kč.

Aktuální ceník aukcí na Webtrh.cz

Kompletní ceník naleznete zde. Toto zpoplatnění však není konečně. Prodejce musí po úspěšném dokončení aukce také zaplatit provizi, která má být refinancována zpět do Webtrhu. Aktuální výše provize je až 10%, tedy od 50 Kč až do 50 000 Kč. Tento systém bude platný už tento víkend.

Zdroj: Oznámení Webtrh.cz

Štítky:

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru