Dnes vyšlo 15 článků

Webový prohlížeč CLIQZ, který nesbírá citlivá data, kupuje startup Ghostery

Německý startup CLIQZ, do něhož investovala i Mozilla, získává soukromý nástroj Ghostery sloužící k ochraně soukromí uživatelů na webu.

CLIQZ je internetový prohlížeč s rychlým vyhledáváním a kompletní anonymitou. Uživateli se po zadání vyhledávaného slova či spojení zobrazí pod oknem pro URL výsledky. Výhodou je, že uživatel nemusí procházet stránku s výsledky hledání, ale přímo bude přesměrován na příslušnou stránku.

main_browsers2a_EN-2-uai-1440x1105

Zdroj: CLIQZ

Autoři webového prohlížeče slibují absolutní anonymitu, tudíž desktopové či mobilní aplikace neukládají data o uživatelích na serverech společností, a tak nemohou být tato data využívána k reklamním účelům. V prohlížeči je zabudovaná dokonce blokace reklamy, ochrana proti phishingu a sběru dat.

CLIQZ kupuje startup Ghostery, který má 10 milionů uživatelů, aby zajistil růst své uživatelské základny i mimo svůj domácí trh.

Prohlížeč je v současné době k dispozici pouze v Německu, kde má 1 milion uživatelů. Nicméně plánuje expanzi do Spojených států a Francie. Mluvčí společnosti CLIQZ řekl, že touto akvizicí si společnost pomůže na jiných trzích. Získává databázi tracker, které se budou používat k vytvoření webových indexů. Tyto indexy vytvoří mapu internetu, a tak prohlížeč bude moci navrhovat webové stránky i v jiných jazycích, než pouze v němčině.

V budoucnosti chce německý startup spojit technologii CLIQZ, která využívá strojové učení k identifikaci trackerů, s technologií Ghostery. Mluvčí zároveň potvrdil, že pluginy Ghostery a mobilní aplikace budou existovat i nadále.

Společnost Ghostery nezanikne úplně. Firma se vrátí k jejímu předchozímu názvu – Evidon – a zaměří se na digitální řešení správy pro podnikání. Evidon bude evropským uživatelům poskytovat formuláře pro souhlas s cookie soubory.

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru