Webové stránky společnosti Adidas byly napadnuty hackery

Webové stránky společnosti Adidas byly napadnuty hackery

Webové stránky giganta v oblasti sportovního oblečení, obuvi a dalšího sportovního vybavení jsou nedostupné. Firma uvedla, že své stránky znepřístupnila z důvodu “promyšleného a zločinného kybernetického útoku“.

Společnost zatím nemá žádné důkazy o úniku dat jejich zákazníků. Znepřístupněním stránek se snaží Adidas ochránit své zákazníky. Firma také na svých webový stránkách zavedla nové bezpečností opatření.

Web Adidas.com

Útoky hackerů jsou v poslední době velmi častou záležitostí. Jsou to jen dva dny, kdy se na internetu velmi diskutovalo o napadení sociální sítě Facebook hackery, skupinou Anonymous, kteří nahráli na internet varovné video. Velmi rozsáhlým škodám také čelila japonská firma Sony, kde hackeři napadli jejich herní síť PlayStation Network. Odhaduje se, že ukradli údaje o zhruba 75 milionech účtech. Firma Sony byla napadena dvakrát. O druhém napadení jsme vás informovali.

Štítky:

Redaktor je studentem všeobecného gymnázia v Prachaticích a věnuje se především vývoji webových stránek a copywritingu. Začínal zde jako redaktor rychlých zpráv a u toho zůstal až do dnes. Začátkem března se stal šéfredaktorem Objevit.cz.

Komentáře

Nahoru