Dnes vyšlo 15 článků

Webové stránky dříve než řekneš WIX!

Webové stránky dříve než řekneš WIX!

Patříte k lidem, kteří si rádi dělají všechno sami? My tedy povětšinou ne. Souhlasíme s tvrzením „dělej jednu věc a pořádně“.  Člověk, který je profík na jednotlivou činnost má u nás jasně přednost. Ať už se jedná o výměnu pneumatik, nebo výrobu vestavěné skříně, fondánový dort, nebo make-up na ples v opeře. Zdá se nám, že přenechat výsledek na profíkovi ušetří člověku nervy i čas. Jenže se může stát, že peníze nejsou nazbyt a vy se snažíte všechny volné koruny narvat do svého rozvoje a případně svého podnikání. A v té chvíli mezi mnoha jinými věcmi vzniká i potřeba vlastnit webové stránky, a to třeba s pomocí platformy od WIX, kde si můžete vytvořit web zdarma.

Asi každý člověk, který se snažil rozjet své podnikání, a nebo podpořit svou tvorbu, měl potřebu vlastnit i své webové stránky. Při hledání vhodné platformy, kde začít, jste určitě i vy narazili např. na klasický blog. Nejen že se jedná o dost jednoduchou a prvoplánovou grafickou základnu v rámci nabízených šablon a rozložení, ale tápete i v nastavení tak dlouho, až ztratíte chuť na tvorbu obsahu, což je na vlastním webu celkem podstatná záležitost.

Tedy odhodlaní k cestě za vlastním webem bez použití editorů dostupných zdarma si nejprve projdete samovzdělávacím kurzem s pomocí Google. Najdete tipy a triky na DIY weby v HTML jazyce a pustíte se do vzdělávání. Už na začátku je leckomu jasné, že když neumí používat cizí termíny jste v podstatě neustále jen na začátku a nikam se neposunute. Přijde vlna negativních emocí a chuť webové stránky zneškodnit. Stránky krvácejí, jedničky a nuly binárního kódu, křičí bolestí v html jazyce až po nich zůstanou jen prázdné tagy. V průběhu mučícího aktu dostanou ještě pár pépécéček a budou nataženy na skřipec SEO optimalizace. No prostě vlastní webovky v HTML bez profíka prostě není šance udělat, pokud jste to minimálně nevystudovali. Pustíte se tedy do vyhledávání recenzí editorů pro tvorbu webových stránek no a mezi nimi je v zásadě nejlépe hodnocen WIX.

Snímek obrazovky 2017-11-29 v 16.51.48

Hned v úvodu vás Wix velmi potěší zjednodušenou registrací pomocí FB profilu. Pro ty co nesnáší vyplňování registračních údajů a řídí se heslem – není čas ztrácet čas, je tohle krok téměř srovnatelný se záchranou života. V dalším kroku zase milé překvapení, a to: „Jaký druh stránky si chcete vytvořit?“. Nadšeni se pustíte do výběru z 12 kategorií, které jsou definovány velmi jasně. Při dalším kroku, jak by zhodnotil muž, který právě viděl výraz své partnerky při vstupu do IKEA, nastalo peklo. Samozřejmě se vám v podstatě líbí všechny nabízené šablony, ale nemůžete mít všechny a tak skrólujete jako o život, chvíli máte hlavu v dlaních, pak se hrdě přímíte a snažíte se motivovat k rozhodnosti a teprve v tu chvíli zjistíte, že po pravé straně se rozbalili další podkategorie, filtr a vyhledávač. Hurá. Okamžitě hledáte slovo, které vystihuje váš záměr. Ať už se jedná o fitness trenéra, nebo snad hlídačku psů, na vše jste schopni najít vhodné doporučení. Po výběru šablony se jedním klikem na UPRAVIT dostanate rovnou do editoru a teď už nezbývá nic jiného než popustit uzdu své kreativitě. Tvořit texty, vkládat fotky, hrát si s grafikou. A tam samozřejmě nastává peklo č. 2, protože máte na výběr udělat v podstatě cokoliv, co vás zrovna v rámci designu stránek napadne. Chvíli se s tím mazlíte, abyste následně zjistili, že se s tím budete mazlit asi ještě dlouho, ale to už WIX není schopen z pohledu své funkce nijak ovlivnit. Každý to má s perfekcionismem jinak.

Další zajímavostí je WIX App Market, který je schopen nabídnout 16 různých variant chatů aplikovatelných na vaše stránky pro snadnější komunikaci se zákazníky. Dále můžete využít např. aplikaci pro práci s recenzemi. Platforma má samozřejmě i k dispozici skoro 40 variant pro propojení webu se sociálními sítěmi, které mohou oživit váš web pomocí animací nebo propojení např. s Instagramem. Pro ty co se živí hudbou jsou zde aplikace pro spuštění hudby, například ze Spotify, videoklipu na Youtube, nebo známé tlačítko Available on iTunes pro přímý vstup do obchodu Applu. Pro e-shopy jistě může znít zajímavé implementace služeb jako je PayPal, eBay nebo Amazon. Výběr je skutečně široký a během práce s nastavením stránky možná zjistíte kolik nových funkcí pro svůj projekt můžete využít. O to víc vám budou připadat nepostradatelné, když je jich většina zdarma.

Dále bychom rádi doplnili několik technických informací, které se vašeho nového webu pod touto platformou budou, ale i třeba nebudou, týkat. Platforma nabízí v rámci služeb hned několik placených balíčků, ze kterých si podle nás vybere jak začátečník, tak i náročnější uživatel, kterému na jeho prezentaci stojí celé jeho podnikání. Všechny plány zahrnují hosting zdarma, připojení nové, nebo stávající vlastní domény, úložný prostor, služby Google Analytics, premiovou podporu pro zodpovězení jednoduchých i složitějších otázek kdykoliv potřebujete a zároveň vás zbaví všech dalších poplatků. U varianty zdarma je potřeba počítat se zobrazováním reklamy, ale WIX ji podle všeho umisťuje velmi decentně. Hrát si dále můžete i s věcmi jako je vlastní ikona stránek, optimalizace SEO pro ideální zobrazování v prohlížečích, synchronizaci s účty na sociálních sítích a nebo změna domény. Tak trochu se nám zdá, že wix je prostě Lady mezi editory. K vašemu vlastnímu webu jste nejspíše nebyli nikdy tak blízko a věřte, že jednodušší už to nebude.

Zdroj, text/foto: wix.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru