Webová stránka o imigraci do Kanady spadla, za což mohou výsledky voleb v USA

Spousta amerických obyvatel před volbami prohlašovala, že když prezidentské volby vyhraje Donald Trump, odstěhuje se do zahraničí. A nejpřijatelnější možností je pro americké obyvatele právě Kanada.  

Oficiální webová stránka o imigraci do Kanady – Citizenship and Immigration Canada – kvůli velkému náporu návštěvníků spadla. Samotné statistiky Googlu ukazují, že v posledních měsících vzrostl počet vyhledávání slovního spojení „Jak se přestěhovat do Kanady?“ Hlavním důvodem bylo, že na prezidenta za Republikánskou stranu kandidoval Donald Trump.

canada-1157521_1280

Zdroj: Pixabay

„Vyhledávání slov ‚stěhování do Kanady‘ dosáhlo nejvyššího bodu od roku 2004,“ zveřejnila na svém twitterovém účtu služba Google Trends poskytující statistiky a analýzy vyhledávaných slov.

O toto téma se američtí obyvatelé zajímali i v roce 2004, kdy se prezidentem podruhé stal George W. Bush. A když v letech 2008 a 2012 do prezidentského křesla usedl Barack Obama, vyhledávání informací o stěhování do Kanady kleslo na minimum. Nicméně nyní je přestěhování do Kanady dvakrát vyhledávanější než v roce 2004.

„Zdá se, že každé čtyři roky se Američané vyhrožují, že se přestěhují do Kanady, pokud nevyhraje jejich kandidát na prezidenta. Ale se dvěma z nejpopulárnějších kandidátů v historii může být rok 2016 tím, kdy to někteří obyvatelé skutečně udělají,“ uvedla rozhlasová stanice NPR.

Komentáře

Nahoru