Dnes vyšlo 15 článků

Webová stránka vám prozradí, kdo zemřel ve vašem domě a zda se jednalo o vraždu

Halloween se blíží a lidé v Americe hledají způsob, jak tyto prázdniny strávit. Někdo vyřezává dýni, někdo si udělá strašáka. Pakliže Halloween oslavujete i vy, můžete ho pojmout trochu netradičně a zjistit, zda někdo ve vašem domě zemřel a zda se jednalo o vraždu.

Webová stránka DiedInHouse.com vám prozradí, zda byl někdo ve vašem domě zavražděn, zda se v něm nevařili drogy a další zajímavé informace. Unikátní webovou stránku založil softwarový inženýr Roy Condrey v roce 2013 a podnětem k založení takové stránky bylo, že se několik nájemníků v jeho domě ptalo, jestli v daném domě někdo straší.

3969235289_bc75733bda_b

Dnes se dá zjistit, zda byl někdo ve vašem domě zavražděn.

Jak DiedInHouse.com funguje?

Webová stránka DiedInHouse.com využívá údaje z úmrtních listů, novinových zpráv a má k dispozici více než 13 milionů policejních záznamů. Nejprve zjistí, zda v domě vůbec někdo zemřel a poté pátrá, jakou smrtí člověk zemřel. Dokonce vám zobrazí informace, jestli dům nesloužil jako varna drog.

Na druhou stranu, tyto výsledky mohou výrazně snížit tržní hodnotu nemovitosti. Násilný trestný čin a vražda v nemovitosti může způsobit pokles ceny až o 30 %.

Pakliže je nemovitost daná na prodej, potom si může potenciální zájemce zjistit informace o něm. Stránka byla příčinou snížení ceny domu v San Franciscu, ve kterém byla mumifikovaná žena. Původní cena domu byla 1,56 milionů dolarů. Po zjištění této skutečnosti klesla na 500 tisíc dolarů.

Služba je zpoplatněná

Za zjištění skutečností o konkrétní nemovitosti se platí. Vyhledání jedné nemovitosti stojí 11,99 dolarů, tří nemovitostí 19,99 dolarů, pěti nemovitostí 29,99 dolarů a 10 nemovitostí 54,99 dolarů. Magazín Forbes zkontroloval, zda testem projde nemovitost, ve které se vařil pervitin. V testu uspěla a bylo skutečně zobrazeno, že v nemovitosti byly vařené drogy.

Roy Condrey prodal přes 40 000 záznamů. Pokud chce člověk v Americe koupit nemovitost, může si ji prověřit právě přes tento portál. Bohužel, ještě nebylo vyzkoušené, zda služba funguje také na české nemovitosti.

Zdroj / Foto: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru