Webová stránka KickassTorrents je pozastavená a její majitel byl zatčen

Ministerstvo spravedlnosti v USA odhalilo a zadrželo údajného zakladatele a provozovatele portálu KickassTorrents, světově největší a nejznámější stránky distribuující nelegální obsah.

Artem Vaulin, třicetiletý muž z ukrajinského Charkova, byl dnes zatčen v Polsku. Čelí obviněním z porušení autorských práv a praní špinavých peněz. Veškeré domény, které odkazovaly na KickassTorrents, jsou aktuálně pozastavené. A samotná stránka KickassTorrents byla zabavena úřady.

kickasstorrents

KickassTorrents, Zdroj: The Verge

„Vaulin je obviněn z provozu nejvíce navštěvované stránky pro ilegální sdílení souborů, přičemž je zodpovědný za nezákonnou distribuci materiálu chráněného autorskými právy v hodnot více než 1 miliardy dolarů,“ napsala asistentka generálního ředitele prokurátora trestního oddělení Ministerstva spravedlnosti ve svém prohlášení. „Vaulin pravděpodobně spoléhal na rozmístění serverů po celém světě. Byl zatčen v Polsku, což dokazuje, že zločinci sice mohou před spravedlností utíkat, ale nikdy se jí neskryjí.“

Webová stránka KickassTorrents poskytovala uživatelům odkazy na pirátský obsah. Podle Digital Millenium Copyright Act torrentové stránky, respektive jejich majitelé a provozovatelé, nenesou zodpovědnost za šíření nelegálního obsahu. Nicméně Vaulin se provinil tím, že odmítal žádosti majitelů tohoto obsahu, aby obsah odstranil z webové stránky. Stránka KickassTorrents vydělala během letošního roku v příjmech z reklamy 16 milionů dolarů.

Zdroj: The Verge

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru