Dnes vyšlo 15 článků

Webkamera umožňuje měřit srdeční tep

Webkamera umožňuje měřit srdeční tep

Nová aplikace může pomoci při diagnostice

Server Github.com přináší informace o nové pythonové aplikaci, která je schopná změřit srdeční tep uživatele pouze prostřednictvím webkamery. Tato aplikace již byla vyzkoušena na OSX 10.7 (Lion), Ubuntu 13.04 (Ringtail) a Windows 7.

Jak aplikace funguje?

Aplikace Webcam-Pulse-Detector funguje za použití OpenCV (https://opencv.org/), pomocí něhož najde umístění uživatelovy tváře a posléze izoluje oblast čela. Následně probíhá sběr dat z této oblasti, pomocí nichž aplikace dokáže změřit vaši srdeční frekvenci. Toho je dosaženo přesným měřením průměrné optické intenzity v oblasti vašeho čela – oxyhemoglobin (hemoglobin, na který je navázán kyslík) totiž specifickým způsobem absorbuje světelné záření, díky čemuž mohou být získány fyziologické údaje.

V dobrých světelných podmínkách, v tichu a s minimem pohybu může být stabilní srdeční tep zjištěn do 15 sekund. V současné době se zvažuje využití této jistě šikovné aplikace ke kardiologické diagnostice.

Nároky:

Zdroje: https://github.com

Jsem studentka speciální pedagogiky s velkým zájmem o vše nové a neznámé. Svět IT je pro mě stále velkým dobrodružstvím a nekonečným zdrojem zajímavých poznatků a informací, o které se s vámi prostřednictvím Objevit.cz budu dělit.

Komentáře

Nahoru