Webdesignovou agenturu Madeo kupují Norové a mají spolu velké plány

Webdesignovou agenturu Madeo kupují Norové a mají spolu velké plány

Jednu z nejperspektivnějších českých digitálních agentur „spolkl“ norský marketingový gigant BrandMaster. Akvizice proběhla již v dubnu, oficiálně ji však oba aktéři oznámili teprve teď. Pro zakladatele Madea Martina Pospíšila je tento krok naplněním jednoho z cílů společnosti: dělat byznys na globální úrovni a prorazit do světa ze Zlína, kde se svým projektem před několika málo lety začínal.

startapjobs11149639388777

Přitáhne Zlín mladé IT naděje?

„Madeo nabízí špičkovou úroveň designu i vývoje, po letech spolupráce hraje významnou roli v rámci celé naší společnosti, takže jsme opravdu rádi, že jsou teď součástí týmu,” okomentoval událost šéf Brandmasteru Gunnar Larsen.
Samotným spojením obou firem však plány do budoucna teprve začínají. BrandMaster je připraven investovat do nového vývojového centra ve Zlíně, od nějž si slibuje příliv nových talentů. „Doufáme, že se nám podaří ze Zlína udělat místo, kam se lidi stěhují za globální příležitostí,” přeje si Pospíšil, který zůstane v čele české pobočky a zároveň se stane členem managementu BrandMasteru.

startapjobs614963936095

Martinův skandinávský sen

Příběh start-upu Madeo je jako vystřižený z učebnice o tom, jak vypadá americký sen – v tomto případě spíše skandinávský. Absolvent grafického designu Martin Pospíšil se po ukončení studií rozhodl věnovat svému koníčku: webovému designu a vývoji aplikací. Z původní nijak ambiciózního nápadu se však postupně zrodil fenomenální úspěch a mladá digitální agentura rychle vyrostla v renomovaného hráče na trhu, mezi jejíž klienty se řadí světové značky jako Mercedez-Benz, Gant, Saab, Scania nebo UPC. Již v prvních letech své existence se firma úspěšně etablovala v zahraničí – cennou spolupráci navázala zejména ve Švédsku a Norsku, kde nakonec letos oficiálně zakotvila. V současné době tvoří její tým více než dvacítka zaměstnanců a další hledá. Podporuje mladé talenty a spolupracuje s univerzitou Tomáše Bati ve Zlíně.
Za své projekty bylo Madeo několikrát oceněno prestižními trofejemi, je mimo jiné držitelem čtyř cen Awwwards.

Zdroj: www.czechrunch.cz, suport.cz, startupjobs.cz, madeo.com

Po maturitě zamířila na Filosofickou fakultu UK a potom se vrhla do psaní. Přispívá na řadu webů i tištěných časopisů, věnuje se copywritingu a hraje si s češtinou. Taky miluje čtení, takže týdně přelouská tři čtyři romány. Když právě nedělá nic z toho, vypomáhá v prodejně ovoce a zeleniny nebo sportuje. Zajímá se o média, psychologii a historii obyčejných věcí. Je nekuřačka a abstinentka, miluje mrkev a nesnáší kmín.

Komentáře

Nahoru