WebDeal.cz, jeden z nástupců Webtrhu změnil kurz

WebDeal.cz, jeden z nástupců Webtrhu změnil kurz

Skrze náš seriál sledující nová fóra vzniklá po drastických změnách na Webtrh.cz, jsme si řekli již o několika zajímavých a nadějných „náhradách„. Kromě rozhovoru se samotným majitelem Webtrhu, jsme zabrousili i třeba na Werb.cz, aukční server, kde se obchoduje se statisícy. Jedním z těchto fór je i WebDeal.cz, který v posledních dnech změnil nejen svůj kabátek, ale přibylo i mnoho nových funkcí a vylepšení, jejichž úkolem je dosáhnout třeba i na prvenství mezi konkurencí.

Podnikatelské fórum WebDeal.cz založil dne 15. 10. 2010 Otakar Pěnkava. Jako jedno z mála fór založených po osekání Webtrhu o důležité sekce, funkce a díky tomu i ztracení mnoha uživatelů, se WebDeal.cz nespustil na systém vBulletin, který je placený, ale na zdarma dostupném phpBB3.

Tato volba však neznamená absenci důležitých funkcí, i když tomu tak doposud bylo. WebDeal.cz spustil novou, v pořadí druhou verzi. Ta přinesla toto:

  • Jak již bylo řečeno, fórum změnilo kabátek. Světle modrá s bílou a šedou vystřídaly původní barvy.
  • V aukcích nenalezneme možnost zvolení minimální ceny, tedy reserve. Prodejci nyní tak nemohou stanovit minimální cenu, za kterou chtějí předmět prodat. Mohou ji však vložit do ceny vyvolávací.
  • Aukce nově podporují vlastní historii. Uživatelé tedy mohou v historii dohledávat svoje vlastní příhozy. Ty nově mohou být i automatické a systém za uživatele sám přihazuje i tehdy, není-li připojen.
  • Chcete-li na fóru založit vlastní aukci, můžete si vybrat ze dvou druhů aukcí. Klasické aukce a aukce slepé. V té kupující nevidí aktuální cenu a vkládá příhozy naslepo. Tento druh aukce například Webtrh.cz nenabízí.

Změn bylo provedeno více. Po menší odstávce a několika dnech takřka bez příspěvků, se tak můžeme konečně radovat z nové podoby dalšího podnikatelského fóra na našem internetu. Je možné, že právě toto bude jednou tím nejlepším. Je nutné uznat, že WebDeal je prvním fórem, které se alespoň trochu odchýlilo o řady ostatních.

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru