Web na hovno #2: Město Petřvald

U oficiálních stránek města bychom žádné webdesignerské perly nečekali, ačkoliv se najde i pár světlých výjimek. Stránky města Petřvald ale působí, jako by je tvořil sebevědomý důchodce, který právě prošel kurzem Základy práce s počítačem.

Co je špatně?

Všechno. Pamatujete na ono pravdivé heslo „v jednoduchosti je síla“? Autorovi webu bychom to nechali vytetovat na čelo. Tak jako v případě Polikliniky Chotěboř jsou celé stránky prostě přeplácané. Ale začneme pěkně od začátku.

město petřvald

Webdesignerův očistec

První dojem z města Petřvald

Většina měst má své logo. Chápu, že pro města s rozpočtem Prahy, Brna a Ostravy to je jasná věc, ale i v Malování se dá vždy udělat jméno města nějakým slušným fontem a vedle toho umístit znak . I bez použití vektorové grafiky se na tom snad nedá nic zkazit.

Bohužel, od jakýchkoliv kladných emocí nás odstrašuje už záhlaví stránky. Proč je tam mapa České republiky s vyznačenými horami? Proč jsou vedle toho výřezy z (asi) dobových fotografií? Alespoň ten znak města tam máme, i když v kvalitě vpravdě pochybné.

petřvald

Autor zřejmě nenašel jinou mapu, než mapu českých pohoří.

Na čtení aktualit si pořiďte lupu

 Chtěl toho autor webu nacpat na titulní stránku co nejvíc? Nepochybně. Jinak si nedokážeme vysvětlit na rozcestníku a v aktualitách použití fontu velikosti 7. Nechápeme náhled úřední desky v pravém horním rohu, bohatě by stačil odkaz. Mimochem, tvůrci webu, můžete nám prosím vysvětlit, proč je v tabulce zahrnutý i sloupec Popis, když obsahuje nemlich to samé, jako sloupec Název?

3

Chápete to někdo?

Jedeme dále a bereme si lupu také na rozcestník. Ani jeho obsah není žádná sláva, odkazy z něj se však už minimálně dají číst.

4

Máte naši upřímnou soustrast, pokud něco hledáte.

Porucha veřejného osvětlení?

Co je však znovu k pláči, je levý panel hlavní stránky. Plán akcí – ok, dalo se to provést jinak, ale budiž. Ale proč tu jsou informace o realizaci nové radnice? Z fotky máme navíc pocit, že se jedná spíš o bytovku, než o radnici. Odkaz s veřejným osvětlením vede k nahlášení poruchy, což návštěvník stránky nemá šanci pochopit. Nešlo tam ksakru rovnou napsat něco ve smyslu Chci nahlásit poruchu osvětlení?

Na zmínku, proč reklamní bannery nejsou umístěné v zápatí či někde pryč z očí už téměř nemáme energii. A to nás čekají ještě kulturní poutače.

Chcete nahlásit poruchu veřejného osvětlení? Máte smůlu, je tu jen cosi s veřejným osvětlením.

Lidi, prosím vás… tohle není dobré. Samozřejmě chápeme, že v sekci kultura to nikoho nezaujme. Na takových stránkách totiž nikdo nemá šanci sekci kultura vůbec najít.

A hele, logo!!

Co s tím?

Ať už překopat nebo rovnou vyhodit a začít znovu, tohle si prostě žádá změnu. Je nám jasné, že malé město se 7 tisíci obyvateli bude mít rozpočet trochu jinde. Ale i za málo peněz se dá vykouzlit spousta parády. Za příklad nechť stojí oficiální stránky města Uničov a města Jeseník.

Studentka informatiky, občasná copywriterka, milovnice čokolády. Mezi její zájmy patří on-line marketing, sociální sítě a psaní článků. Na jejím Pinterestu najdete přes 900 fotek, což je pro ni stále málo.

Komentáře

Nahoru