Web na hovno #1: Poliklinika Chotěboř

Webové stránky jsou pro řadu firem a institucí tím jediným komunikačním prostředkem, který je spojuje se zákazníky. Ať je to internetový obchod či webová prezentace firmy, tak bychom neměli opomínat nějaký ten pěkný design. Někdo může namítat, že vzhled je nepostatný, neboť stejně lidé na tom webu chtějí jen informace. V podstatě má i pravdu, ale kvalitní design vždy dodává na lepším dojmu klienta či zákazníka, kterého já ve výsledku (jako firma) potřebuji.

To však není případ polikliniky v obci Chotěboř, která evidentně pojem „webdesign“ nikdy neslyšela. Proč? Jejich web je takovým příkladem, jak se to nemá dělat. Jak jejich web vypadá? Je to statická a nevkusná obludnost, kterou autor doslova vytáhl ze svého odpadkového koše. Na webu samotném bychom našli velké množství chyb, které jen potvrzují to, že si evidentně české zdravotnictví moc na designu nepotrpí.

Screenshot_3

A co je blbě?

Profesionálně se neživíme kódováním ani webdesignem, to nás musíte omluvit, ale zkusíme si jejich web trošku rozebrat z pohledu potencionálního návštěvníka webu.

Elegantní záhlaví webu

Hlavička webu je jedním z nejdůležitějších prvků celé webové stránky. Má nám říci, čím se web web zabývá + popřípadě nějaké dodatečné údaje (slogan, rychlý kontakt apod). To vše samozřejmě musíte nějak hezka zaobalit, aby to vypadalo přijatelně. Zde se s tím autor nějak nepáral. Jednoduše otevřel buďto Malování nebo hodně starou veri Photoshopu a zkoušel vytvořit textovou pyramidu. Doopravdy podotýkám, že zkoušel!

Screenshot_4

Přeplácanost

Podstatou každého webu je, aby byl jednoduchý a vyvážený. Zde je tomu pravý opak. Když se podíváte, tak všude na mě padají přebytečné informace a nepěkná tlačítka. Osobně jsem třeba nepochopil, proč jsou všude otáčející se cigarety. Možná psychická újma autora.

Screenshot_5

 

Prosím, Malování nepoužívat

Občas možná je program Malování zábava, ale pokud chcete udělat něco hezkého tak malování nepoužívat. A když už, tak ať to k něčemu vypadá. Zde si třeba „pohráli“ s informačními plánky. Budeme upřímní, toto už jen málo kdo používá. Shodneme se asi na tom, že oproti virtuálním prohlídkám je tento web někde jinde… Možná by se tomu dala říkat doba kamenná.

Screenshot_6

Deformace obrázků

Když na web dáváte obrázky, tak je potřeba, aby je návštěvníci viděli. Zde to půjde asi velmi složitě, pokud tedy nekliknete na obrázek, který se vám otevře v nové záložce. Další nevkusná zbytečnost.

Screenshot_7

Hrozné zápatí

Zápatí má obsahovat informace potřebné, což rozhodně není kilometr zbytečných obrázků.

Screenshot_8

Řešení?

Co tedy s takovým to webem? Jsou dvě řešení - smazat a požadovat od autora ušlý zisk. Omlouváme se, ale musíte uznat, že nic jiného si tento paskvil nezaslouží.

Znáte nějaké podobné a strašněvypadající weby? Napište nám do komentářů.

Pokud může nějak pomoct ke krásné a inspirativní budoucnosti, tak tím, že o ni bude psát.

Komentáře

Nahoru