Web mapuje hřiště v České republice

Také vám přijde, že dnešní děti věčně sedí doma a koukají do počítače, smartphonu, tabletu, PlayStationu či jiného zařízení? Možná to v poslední době trochu změnil Pokémon GO, ale výraznou změnu situace pozorovat nemůžeme. Nejste jediní, kdo si všiml toho, že dnešní děti už nelítají po venku, jak jsme to kdysi dělávali my. Dokonce vznikl záslužný projekt, který se chystá to změnit.

Český projekt VenKaždýDen.cz dělá přesně to, co napovídá jeho název. Snaží se dostat děti každý den ven. Cílí nejen na děti, které zde mohou najít způsoby trávení volného času venku, ale také na rodiče. Právě rodiče jsou totiž ti, co by měli dítě už od nízkého věku vést k aktivnímu životu a ne pouze k sezení doma.

Co na webu najdete?

Hlavně je dokonalou databází dětských hřišť v celé ČR. Na mapě přehledně zjistíte, kde jsou jaká dětská hřiště, uvidíte i fotky, přečtete si popis rodičů, kteří tam se svými dětmi chodí. A kdyby náhodou hřiště u vás ve městě zmapovaná nebyla, je to pro vás dokonalá příležitost k drobnému přivýdělku. Za vložení fotek a popisu hřiště jsou registrovaní uživatelé finančně odměněni.

detska_hriste

Dětská hřiště v ČR

Hřiště je možné vyhledat kliknutím na mapu. U každého dostanete potřebné informace – zda je oplocené, zda je v blízkosti WC, jak je velké, jaký má povrch, jestli jsou tam lavička, zda je tam voda atd. Nechybí ani informace o tom, kdy je hřiště otevřené a zda je venkovní či vnitřní. Přestože je hlavním účelem webu dostat děti ven, v databázi se nachází i několik vnitřních hřišť vhodných při špatném počasí.

hriste

Dále jsou na webu tipy na venkovní hry s dětmi a výlety s dětmi a různé zajímavé články o tom, proč je pro děti tak důležité trávit čas na čerstvém vzduchu.  Nemusí to být vždy na hřišti, web je plný nápadů, jak se zabavit. Radí vyrazit na kolo, na brusle, do aquaparku či lanového centra. Hlavní je nesedět s dětmi doma.

A co vy? Chodíte s dětmi na hřiště?

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru