Web Alibaba.com prodal zboží v celkové hodnotě 157 miliard dolarů za letošní rok

Pouze jediná firma dokázala dosáhnout podobného obratu – prodejní řetězec Wal-Mart, který dokázala utrižt neuvěřitelných 440 miliard dolarů (cca 8,5 bilion korun).

Otočit za rok 157 miliard dolarů (více než 3 biliony korun) nedokáží dohromady ani oba nejznámější konkurenti – eBay a Amazon. Amazon prodá ročně zboží za zhruba 50 až 60 miliard dolarů (kolem jednoho bilionu korun). Elektronická aukce eBay zprostředkuje podle odhadů letos obchody v hodnotě přibližně 8 miliard dolarů – jsou to vlastně jen takové drobné – otočí v přepočtu pouhých 154 miliard korun.

Nejznámější čínský prodejní server Alibaba.com zaznamenal letos také další milník – v jeden den přes tento web proběhly obchody za více než 3 miliardy dolarů (zhruba 58 miliard korun). Na tomto prodejním kanálu operuje nekolik tisíc firem (drtivá většina z Činy). Rostoucí objem transakcí si vlastníci této služby vysvětlují také tím, že v Číně vzrůstá rapidně také bohatství střední vrstvy obyvatel za poslední 4 roky – právě díky tomu dosáhl web takových čísel. V současnoti je na Alibaba.com zaregistrováno kolem 700 milionů účtů. Jen pro srovnání – Facebook má odhadem kolem jedné miliardy uživatelů.

Zdroj: Venturebeat.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru