Dnes vyšlo 15 článků

Wasa Group investuje do startupů desítky milionů korun

Internetový podnikatel Michal Hardyn získal investory pro své startupy. Brněnská akciová společnost Wasa Group poskytne kapitálovou injekci, která pomůže nastartovat výdělky v online vzdělávání.  

Společnost Wasa Group, která se zabývá stravenkami a zaměstnaneckými benefity, je pod křídly podnikatelů Petra Špačka a Libora Daňka. Zejména na slovenském trhu patří mezi špičku v této sféře.

investori

Zdroj: LinkedIn

„Máme připravené desítky milionů,“ sdělil pro magazín E15 Vladimír Štastný, který společně s Petrem Špačkem a Liborem Daňkem vlastní novou investiční firmu zvanou Koopeo Ventures.

Zcela novým úlovkem investiční společnosti je služba Tipli.cz, za kterou stojí internetový podnikatel Michal Hardyn. Tato služba se zabývá levnějšími nákupy, které zprostředkovává pomocí cashbacku. V praxi to funguje tak, že Tipli.cz dostane od e-shopu odměnu za zákazníkův nákup a cashbacková služba, na kterou se Tipli.cz zaměřuje, se se zákazníkem rozdělí o zisk. Na stejném principu pracuje například PlnáPeněženka.cz, kterou spustil Michal Hardyn v minulých letech. Tipli.cz se chystá expandovat na Slovensko.

„Během příštího roku přidáme Polsko a zvažujeme Rumunsko, kde je společnost Koopeo, respektive Wasa Group také investičně aktivní,“ uvedl Michal Hardyn.

Dále skupina Wasa Group investuje do online vzdělávacího portálu VímVíc.cz, jehož zakladatelem je také Michal Hardyn.

„Projekt VímVíc.cz je zaměřený hlavně na lokální příležitosti a pohybuje se na extrémně zajímavých trzích vzdělávání a HR, které procházejí velkou proměnou a nastupující generací mileniálů a s příchodem nových moderních technologií,“ uvedl zakladatel.

Investoři mají v Tipli.cz 70 %, ve VímVí.cz mají 3% podíl. 

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru