Dnes vyšlo 15 článků

WannaCry už má svého nástupce

EternalRock představuje novou potencionální hrozbu, která by mohla mít mnohem horší následky než nedávno proběhlá kampaň WannaCry. Podle člena chorvatské vládní agentury CERT, je EternalRock zatím jenom kódem, který se dál dokáže rozšířit do různých zařízení, ale jeho vzdálení řídící servery mohou jeho prostřednictvím kdykoliv zneužít napadené počítače.

Vir napadne počítač pomocí šesti nástrojů NSA. Sedmý nástroj používá jenom pro šíření na nová zařízení a zůstává na napadených počítačích jakýsi implantát. Jde o otevřený nástroj, takže ho jiní hackeři mohou využívat jako zadní vrátka pro nakažení počítače jiným virem. EternalRock je zákeřný hlavně v tom, že po infikování přestane zařízení na 24 hodin vyvíjet jakoukoliv činnost a teprve potom se spojí se vzdálených řídícím serverem. Díky tomu se dokáže také vyhnout bezpečnostním analytikům. Neobsahuje žádnou doménu, jejímž prostřednictvím by bylo možné dočasně vypnout předchozí typ WannaCry.

Zdroj: pixabay.com

Štítky: ,

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru