Walmart přináší roboty do 650 dalších obchodů

Walmart přináší roboty do 650 dalších obchodů

Walmart přidává do svých obchodů více robotů. Skladové roboty Bossa Nova se rozšíří na 650 dalších obchodů a touto technologií se celkový počet obchodů zvýší na 1 000. Walmart nedávno představil robota s potravinami, který pomůže urychlit plnění online doručení. Walmart postupuje vpřed s automatizací ve více obchodech po celé zemi.

Supermarket do léta přidává do 650 obchodů roboty snímající police. Roboty jsou navrženy společností Bossa Nova Robotics Inc. se sídlem v San Franciscu a jsou určeny ke skenování položek na policích, což pomáhá s přesností ceny a doplňováním zásob. Roboti jsou již přítomni ve 350 obchodech. Šest metrů vysoká zařízení obsahují 15 kamer, které skenují uličky a police a zasílají zaměstnancům upozornění v reálném čase.

„Naši spolupracovníci okamžitě pochopili příležitost pro novou technologii, která je osvobodí od zaměření se na opakovatelné, předvídatelné a manuální úkoly,“ řekl John Crecelius, viceprezident centrálních operací pro Walmart USA. „Poskytuje jim čas zaměřit se více na prodej zboží a poskytování služeb zákazníkům, což nám říkají, že vždy byly nejzajímavější částí práce v maloobchodě.“

Toto rozšíření robotů je nejnovějším krokem v řadě automatizačních experimentů pro supermarket. Walmart představil roboty pro čištění podlah, vykládání a třídění předmětů z nákladních vozidel a pro vyzvedávání objednávek v obchodech.

Superstore také nedávno představil Alphabot, balicí a třídicí robot, který měl urychlit proces plnění online dodávky potravin. Systém v současné době sídlí v zařízení o rozloze 20 000 čtverečních. Roboti v systému Alphabot jsou schopni vybrat a zabalit objednávky potravin online až 10krát rychleji než lidé.

Zdroj, foto: 

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru