Vzpomeňme na legendu českého internetu – Michala Kolesu

Pamatujete ještě na legendární postavu českého internetu? Na kluka, co byl jako doma na každém diskuzním fóru a vyznal se především v plavajících ženách? My ano. Když zemřel, titulky hlásaly, že český internet už nikdy nebude jako dřív. A opravdu není. Michalovy hlášky nám chybí.

Michal Kolesa byl obyčejný kluk, který se bohužel nedožil ani třicítky. Vyučil se elektrikářem, vystudoval strojírenství na průmyslovce, ale jeho zdrojem příjmů byl invalidní důchod. Možná byl trochu zvláštního vzezření a na některé věci měl poněkud zvláštní názory. Přišlo mu například zbytečné se sprchovat, ale miloval plavající ženy.

michal_kolesa

Michal

Sice se pokoušel přivydělávat si jako webdesignér, ale moc mu to nešlo – viz jeho web www.michal-kolesa.cz. Do světa internetu se zapsal něčím jiným. Všichni ho znají z internetových diskuzí, kde uplatňoval prakticky pořád to samé chování. Nejdříve nadhodil problém (obvykle něco souvisejícího s plavajícími ženami, jeho matkou nebo exekucí, ale občas i serióznější dotazy typu Co pijete při práci? nebo Jak čistíte klávesnici?). Až se našel nějaký dobrodinec, co mu odpověděl, uvedl protiargumenty, proč to zrovna takhle udělat nemůže. To pokračovalo i s jinými nabídnutými řešeními.

Rozhodně se ovšem nedá říci, že by Michal účastníky internetových diskuzí nějak vážně znepokojoval či otravoval. Sice byl občas někde zablokován (asi ve 100 % případů), ale ve finále lidi spíše bavil. A přesně tak ho už česká internetová komunita vnímala – jako toho chlapíka, co svými názory vždy vykouzlí všem úsměv na tváři. Vzpomeňme na některé z jeho povedených výroků:

  • Nenapadlo mě, že Michalů může být víc.
  • Snažím se je (smajlíky) používat, ale zapomínám na ně. V běžné řeči je neužívám.
  • O svatbě jsem nikdy nepřemýšlel a ani nebudu. Svatební noc normálně, lehnul bych si se svým ufounkem a spal bych a manželka by šla spát domů.
  • Já jsem jednou kupoval vysočinu, řekl jsem „50 milimetrů vysočiny v celku“. Měli jste vidět, jak na mě koukala.
  • Máma říká, že nesmrdíme. Holky třebas tvrdily, že se myjí každý den, ale nějaký důkaz nepřinesly. Já bez důkazu nevěřím.
  • Záchod splachuji, až když je toho víc.
  • Plavání u žen není sport, ale BOŽÍ zázrak. A u můžů je to jen parazitování na tomhle zázraku a ´KOMERČNÍ závody jsou znesvěcení tohoto božího zázraku.
  • Při dotyku se otěhotní. Žena otěhotní, i když je s mužem v bazénu, spermie doplavou k ženě.

Michal u nás na Objevit

No řekněte, nezasmáli jste se? Protože byl Michal na různých diskuzních fórech často banován, rozhodli jsme se dát mu příležitost veřejně se vyjádřit. Michal naši nabídku přijal a nějakou dobu skutečně psal u nás na Objevit. Měl svou rubriku pojmenovanou stylově Na plovárně s Michalem Kolesou. Užíval si to. Občas napsal něco tematického (Microsoft vydal 21 aktualizaci na Windows), jindy praktické rady (Výroba papírového smutečního pohřebního věnce) a neopomněl ani plavání (Co si zabalit s sebou na nedělní návštěvu plaveckého bazénu nebo aquaparku).

ufonek

Michal se svým ufonkem

Nezbývá nám tedy než vzpomínat a přát Michalovi, aby měl tam nahoře hodně plavajících žen.

Komentáře

Nahoru