Vzduchem chlazený Intel Sand Bridge přetaktován na 4,9 GHz.

Vzduchem chlazený Intel Sand Bridge přetaktován na 4,9 GHz.

Pro fanoušky, kteří rádi přetaktovávají procesory má firma Intel dobrou zprávu. Chystá se totiž do konce toho roku uvést novou řadu procesorů, které budou založeny na architektuře Sandy Bridge. Tento procesor bude mít krom nových technologií, vylepšený grafický čip s dvojnásobným výkonem. Společnost Intel se dále zaměřila na nízkou spotřebu a tím pádem docílí nižších teplot jádra. Tyto procesory by měli jít bez problémů uchladit klasickým vzduchovým chladičem.

V testu se představil prozatím neznámý model (pravděpodobně Intel core i7 2600K s frekvencí 3,4 GHz a odemčeným násobičem, ono tajemné označení „K“. Pokud nevíte co „K“ znamená, můžete se více dozvědět v tomto článku našeho partnera), který se podařilo přetaktovat na úctyhodných 4,9 GHz. Tento výsledek je více než dobrý a takovýto výkon byl lepší nežli 12jádrový procesor Opteron od AMD. Pokud by se ukázalo, že se  dá se vzduchovým chlazením zvednout výkon až o 50%, měli by fanoušci přetaktování radost. Jaká bude cena těchto procesorů? O tom se Intel prozatím nezmínil.

Štítky:

Zakladatel magazínu IMMAG. Sportovec hrající závodně kuželky, dříve i fotbal, hokej, box a další. Rodina je vždy na prvním místě. Má rád dobrý film a dobré jídlo. Nesnáší arogantní a namyšlené lidi.

Komentáře

Nahoru