Dnes vyšlo 15 článků

Manažerské studium MBA. Kde se vyplatí studovat?

Celoživotní vzdělávání a sledování nových trendů patří v dnešní k době ke standardům jakékoliv manažerské práce. Absolvováním vysoké školy to však nekončí. V současných podmínkách vysoce konkurenčního prostředí je nutné na sobě neustále pracovat a vzdělávat se ve svém oboru. Vynikající volbou pro zvýšení profesní kvalifikace se jeví studium manažerských programů.

Pro podnikatele, manažery, členy managementu, zaměstnance státní správy a samosprávy, představitele neziskových organizací a všechny ostatní, kteří chtějí umět něco navíc a pracovat na své kariéře, jsou určené studijní programy MBA, dále pak BBA či Executive LLM. U nás v České republice se začínají teprve rozšiřovat, v zahraničí jsou však běžným standardem. Jednou z nejznámějších a nejvíce navštěvovaných škol poskytující MBA studium v Praze, je Business Institut EDU a.s.

V čem je studium MBA jiné?

Manažerské studijní programy spojuje jedna důležitá věc. Studium MBA klade důraz především na praxi a využitelnost získaných poznatků ve firemním prostředí. Nejde tedy jen o zvládnutí teorie, ale především o její aplikaci do praxe a úspěšné řešení reálných problémů, se kterými se manažeři potýkají ve svém zaměstnání nebo firmě.

tomas_cupr

Blokový modul s Tomášem Čuprem (Slevomat.cz, DámeJídlo.cz, Rohlík.cz)

Od studia MBA na Business Institutu neočekávejte nudné sezení v lavicích. Studijní programy a konkrétní lektorská setkání jsou koncipována jako interaktivní workshopy, které vedou profesionální lektoři a zkušení odborníci. Další část výuky probíhá formou e-learningu. Celé studium trvá 1,5 roku a je ukončeno zkouškou spolu s obhajobou závěrečné práce. Úspěšný absolvent poté získá titul MBA.

Nad rámec běžných studijních povinností mají možnost studenti i absolventi Business Institutu navštěvovat další zajímavé a odborné přednášky či blokové moduly, kde se setkávají s předními českými osobnostmi z řad odborníků, úspěšných podnikatelů či manažerů.

„Největší přínos studia vidím v dokonalém propojení teorie a praxe. Všechny své postupové práce jsem mohl koncipovat tak, aby mi pomohly v řešení situací spojených s mými profesními rolemi,“ popisuje Filip Ondruš, absolvent programu MBA.

Co je třeba pro přijetí?

Studium MBA je určeno všem, kdo mají ukončené vysokoškolské vzdělání (alespoň na bakalářském stupni), nebo absolvovali program BBA. Případně může dojít k udělení výjimky, pokud uchazeč disponuje dostatečnou praxí.

Nabídka konkrétních studijních programů je na Business Institutu opravdu široká – od informačních technologií, přes dopravu, marketing, management ve zdravotnictví až k veřejné správě. Pro ambicióznější studenty je připravené studium v angličtině.

Nový cyklus programů MBA, BBA i Executive LLM startuje již v říjnu 2015. Do té doby máte možnost se přihlásit a získat cenově zvýhodněnou nabídku na celý program.

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru