Dnes vyšlo 15 článků

Vzbuďte se s vůní peněz nebo čerstvého pečiva

Ranní budík – velmi citlivé téma pro milovníky spánku. Přestože si jako budíček nastavíte oblíbenou písničku, ke vstávání se nemáte. Mladý francouzský student Guillaume Rolland přišel na způsob, jak zmírnit trauma z klasicky zvonících budíků. Řešením je SencorWake.

SencorWake je speciální typ budíku, který probouzí bez použití zvuku či světla. Jak je to možné? Budík vás vzbudí příjemnou vůni, kterou postupně uvolňuje. Probuzení slibuje do dvou minut. Sami si vyberete, jaký typ vůně chcete. V nabídce je vůně kávy, broskve, moře a pro milovníky peněz také vůně dolaru.

sencorwake

SencorWake vás vzbudí vůní.

Nastavte čas a nechejte se vzbudit aromatem

Stačí nastavit čas probuzení a vložit do přístroje kapsli s vůní. Jakmile nastane čas vstávání, přístroj automaticky aktivuje vůni a postupně ji uvolňuje, dokud není dostatečně silná na to, aby se člověk vzbudil. Recyklovatelné kapsle se dají použít až 60 krát. Zakladatel Roland se svými sestrami patřili mezi prvních 100 lidí, kteří nový budík vyzkoušeli. Výsledky testů ukazují, že SencorWake obudí člověka stejně tak dobře jako klasický budík.

„Nápad jsem dostal v loňském roce, měl jsem sedmnáct let a musel jsem každé ráno v pět hodin vstávat do školy,“ řekl Roland. „Byl to skutečně problém. Vyzkoušel jsem všechny budíky, dokonce s mojí oblíbenou hudbou, avšak bylo to ještě více frustrující, tak jsem se jednoduše zkoušel probouzet díky vůní. Poprvé jsem zkusil tímto způsobem vzbudit mé tři sestry. Když jsem viděl, že to funguje, rozhodl jsem se vyrobit prototyp.“

f26ea604c499d00ea1c4ed3ef935449d_original

Za moderním budíkem stojí tento mladík.

Nabízené vůně

Vůně pro SencorWake produkuje švýcarská firma Givaudan. V nabídce budou následující aromata:

  • Káva a croissant
  • Broskev a jahoda
  • Moře, džungle, pokosená tráva a listy
  • Čajový list a čokoláda
  • Zázvor a máta
  • Dolar

Pakliže dosáhne projekt na Kickstarteru svého finančního cíle, přibydou další vůně. V současné době má SencorWake nasbíraných přes 36 000 dolarů.

Jestliže vás vůně nevzbudí, nemusíte se bát, že zaspíte. Budík automaticky aktivuje do tří minut zvukovou alternativu.

45f6270c7a52610a64790a8c88d4685f_original

Nabízí se různé vůně.

Zdroj: Kickstarter

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru