Dnes vyšlo 15 článků

Výzkum Google X: Inovativní kontaktní čočky změří hladinu cukru v krvi

Google X ve svých výzkumných střediscích pracuje na novém projektu. Jsou to chytré kontaktní čočky, které ovšem nijak nesouvisí s brýlemi Glass. Mají se používat výhradně pro lékařské účely a sloužit zejména lidem trpícím cukrovkou. Podle Googlu musí diabetici pořád monitorovat hladinu cukru, kterou mají v krvi. Ta se navíc často mění a kolísá. Její výkyvy proto mohou být poměrně nebezpečné.

Kontaktní čočky Google X

Doposud se využívají bolestivé krevní testy

Jde však o to, že se k tomuto sledování používají krevní testy. Ty fungují tak, že si pacient odebere vzorek ze svého prstu. Je to však poměrně bolestivý zákrok a lidé to samozřejmě neradi dělají.

Jak budou čočky fungovat?

Nedávno byl ovšem objeven nový způsob, jak měřit hladinu cukru v krvi. Na to se právě chce zaměřit Google se svým novým projektem. Pracuje na výrobě kontaktních čoček, které by dokázaly měřit hladinu cukru z výtažků ze slz.

Na nových metodách už vědci intenzivně pracují, Google však ještě provádí poslední testy a hledá způsob, jakým o tom informovat pacienty. V současné době je celý projekt ve fázi prototypu, který má celý proces jenom vylepšit a připravit pro aplikaci do praxe.

Kdy budou čočky užívané v praxi?

Jak dlouho to ale bude trvat, ještě není vůbec jasné. Momentálně probíhají složitá jednání mezi Googlem a americkým Úřadem pro kontrolu léčiv. Dále je nutné najít další partnery a investory ochotné uvést tento nový výrobek na trh.
Google se v poslední době pustil do více podobných zdravotnických projektů. Minulý rok například vznikla firma Calico, jež má údajně provádět vědecké experimenty pro prevenci stárnutí a nemocí s ním spojených.

Podívejte se, jak by měly nové čočky fungovat

Zdroj: https://phandroid.com/2014/01/16/google-smart-contact-lens/

Zkušený učitel na základní škole, který se zajímá o vše možné i nemožné. Copywriter orientující se na různou tematiku. Spoluvlastník úspěšného webu www.inzahrada.cz a majitel webů www.nasdum.eu,www.nasezahrada.com,www.filmyprokazdeho.eu a dalších. Svými texty snad nikoho neunudím a budou se líbit...

Komentáře

Nahoru