Vyzkoušejte si nový prohlížeč Vivaldi od spoluautora Opery

Vyzkoušejte si nový prohlížeč Vivaldi od spoluautora Opery

Generální ředitel společnosti, která vyvinula prohlížeč Opera, John von Tetzchner, představil v úterý prohlížeč, který je určen zejména pro pokročilé uživatele. Prohlížeč Vivaldi je určen zejména uživatelům, kteří otevírají více oken najednou. Dle vývojářů bude ještě nutné investovat do dalšího vývoje, ale už nyní si uživatelé můžou stáhnout ukázkovou verzi.

Nový prohlížeč Vivaldi má být vybaven mnoha funkcemi a doplňky. Vývoj je teprve na začátku, vývojáři tvrdí, že bude nutné vynaložit ještě spoustu úsilí. Prozatím je možné vyzkoušet si ukázkovou verzi, která je dostupná na vivaldi.com. Jedná se však pouze o technický náhled.

novy_prohlizec_vivaldi_07

nastavení prohlížeče

Von Tetzchner předpokládá, že nový prohlížeč uživatele skutečně zaujme svými pokročilými funkcemi, které byly původně cílem zmiňované Opery. Vývojový tým také v rámci nového prohlížeče uvažuje o navigačním systému, který umožní pohyb pouze pomocí klávesnice.

Do budoucna chce také tento prohlížeč nabízet emailového klienta. Zatím je ale v levém panelu pouze panel se záložkami. V současné době Vivaldi nenabízí dostatek nových funkcí, aby mohl plně konkurovat prohlížečům jakou jsou Internet Explorer, Google Chrome nebo Mozilla Firefox. Vývojáři ale na prohlížeči tvrdě pracují s cílem, že tento prohlížeč bude přinášet oproti těm současným řadu výhod.

zdroj:mashable.com, vivaldi.com

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru