Vyvýšené vlaky budou jezdit nad silnicemi, a tak neomezí provoz

Inženýři indické železnice nedávno vyhráli soutěž MIT se svými plány na vyvýšené vlaky zvané Caterpillar Train (cTrain), které mají představovat novou éru hromadné dopravy. Navržený koncept je reakcí na desetiletou otázku, jak efektivně integrovat hromadnou dopravu do městského prostředí, aniž by nedocházelo k dopravním zácpám.

Koncepce vyvýšeného oblouku, na kterém by vlaky cTrain jezdily, vyhrála cenu v soutěži MIT, konkrétně v kategorii „Doprava“.

Caterpillar-Train-2-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Na rozdíl od stávajících zvýšených železnic, které se skládají z velkých betonových podpěr blokující výhled ven, koncept cTrain se snaží minimalizovat vizuální dopad městské hromadné dopravy. Projekt se spoléhá na tenké oblouky, které podporují dvě úrovně dopravy. Výsledkem je lehčí, minimalistický přístup k hromadné dopravě, která má mít menší negativní dopad na vzhled a dojem z města.

Caterpillar-Train-3-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Vlaky budou jezdit rychlostí 100 kilometrů za hodinu. Infrastruktura by mohla být rychle zrealizována, a to i při nízkých nákladech. Stačí k tomu betonové sloupky na opačných stranách silnice, které by byly spojené obloukem.

Caterpillar-Train-5-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Necháme se překvapit, kdy se stane tento projekt skutečností.

Caterpillar-Train-6-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Caterpillar-Train-1020x530

Zdroj: Inhabitat

Caterpillar-Train-4-1020x610

Zdroj: Inhabitat

Zdroj: Inhabitat

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru