Dnes vyšlo 15 článků

Vývoj profilu Marka Zuckerberga

Vývoj profilu Marka Zuckerberga

Ne, neměnil se Mark. Měnil se vzhled Facebooku. Za těch pár let Facebook představil několik redesignů. Někdy to byly jen maličkosti, jako zobrazení šťouchnutí vpravo nahoře. Jindy šlo o velké změny, třeba zavedení timeline v roce 2011. Co takhle si na to zavzpomínat? A jak jinak, než přímo s profilem Marka Zuckerberga?

Ano, Mark byl ten, na jehož profilu všichni sledovali čerstvé změny, vylepšení a transformace. Takže se na to pojďme podívat.

2005

zuckerberg-profile-01Fotografie: Flickr – Niall Kennedy

Tak tenhle vzhled si většina z vás určitě ani nepamatuje. Mark v roce 2011 na jedné ze svých prezentací ukazoval svůj profil tak, jak vypadal o šest let dříve. Tehdy to ještě byl „The Facebook“ a jeho design a jednoduchost nám dneska přijdou prostě směšné.

Všimněte si na jeho profilové fotce, že má na sobě opět mikinu s kapucí. To je takové jeho poznávací znamení. A občas si z toho taky někdo dělá legraci. Že prý Mark odstartoval novou kapucovou módu. Když jdete na pracovní pohovor, mikina s kapucí by podle této módy měla být rozepnutá jen zčásti nahoře. Na prvním rande by měla být zapnutá ze 7/8, na třetím rande z 1/3, doma na gauči úplně rozepnutá.

2007

zuckerberg-profile-02Fotografie: Phys.org

O dva roky později už měl Mark na svém profilu 182 fotek a můžete si všimnout spousty změn, které za tu dobu provedl. Zajímavá je třeba část Mini-Feed v horní části profilu. Můžete tam vidět veškerou nedávnou činnost uživatele.

Dole zase vidíte, co Marka baví. Píše tam, že se nejvíce věnuje Facebooku, ale dále třeba psaní, meditaci, nebo řízení.

Prosinec 2007

zuckerberg-profile-03Fotografie: Socialtnt

Rozcuchané vlasy a město v pozadí. Mark byl tehdy tak mladý a bezstarostný.

2010

zuckerberg-profile-04Fotografie: Blue Note Technologies

Teď ještě můžete Marka šťouchnout a vidíte i seznam jeho rodinných příslušníků.

2011

zuckerberg-profile-05Fotografie: Flickr – Niall Kennedy

Tady je Markův profil, který představil v roce 2011. Když byla představena časová osa timeline, začal Mark zdobit svůj profil různými fotkami svého psa. Také jste mohli začít jeho stránku sledovat (tehdy se to tedy jmenovalo „subscribe“ – odebírat).

2012

zuckerberg-profile-06Fotografie: Procon

Tehdy Mark popsal svou práci hlavy Facebooku tak, že dělá svět otevřenější a propojenější.

Životní událost roku 2012

zuckerberg-profile-07Fotografie: A New Domain

Když se Mark v roce 2012 oženil se svou dlouholetou přítelkyní Priscillou Chan, samozřejmě to hned dal na Facebook. Publikoval sladkou svatební fotku a přidal událost na svou časovou osu.

2013

zuckerberg-profile-08Fotografie: Mashable

To bylo teprve loni, takže si na to možná ještě dobře vzpomínáte. Hacker Khalil Shreateh tehdy psal na Markův účet, aby ho upozornil na chybu v systému Facebooku. Takže Markův profil byl ještě vyhledávanější.

2014

zuckerberg-profile-09Fotografie: Mashable

Nejdříve jste Marka mohli mít v přátelích. Pak jste se stali jeho fanouškem. Pak jste ho odebírali. Teď ho můžete sledovat. Od roku 2013 do roku 2014 získal asi 10 milionů nových followerů, celkem jich má 28 milionů.

Nevidíte jeho vztah, má jen jeden profilový obrázek. Zábavné fotky jako úvodky nahradila grafika všech přátelství vytvořených na Facebooku. Takový je Mark Zuckerberg současnosti.

Zdroj: Mashable, obrázek: Flickr – DonkeyHotey

Komentáře

Nahoru