Dnes vyšlo 15 článků

Vývoj nového Silent Hillu byl zrušen

Pokud vlastníte konzoli PS4 a ještě jste nevyzkoušeli hratelný teaser pro nový díl série Silent Hill (pojmenovaný P.T. – což je zkratka Playable Teaser) , který loni na výstavě Gamescom šokoval svět, máte poslední šanci. Již tuto středu (tj. 29. 4. 2015) totiž bude stažen z PlayStation Storu.

Osud nového Silent Hillu je nejistý. Bohužel pro fanoušky kvalitních hororů to zatím vypadá, že nakonec vůbec nevznikne.

Nový díl série Silent Hill, pojmenovaný jednoduše Silent Hills, byl oznámen loni na Gamescomu, kde bylo zároveň odhaleno, že na něm pracuje studio herního designera Hidea Kojimy (proslaveného sérií Metal Gear Solid) a režisér Guillermo del Toro (režíroval film Faunův labyrint a napsal scénáře k trilogii Hobit).

Zřejmě poslední obrázek, který z nového Silent Hillu uvidíme.

Zřejmě poslední obrázek, který z nového Silent Hillu uvidíme.

Konec cesty

V průběhu posledních měsíců se však situace zkomplikovala, když vydavatelská společnost Konami oznámila, že s Kojimovým studiem ukončuje spolupráci. V krátkém časovém intervalu bylo Kojimovo logo odstraněno nejen z webových stránek věnovaných P.T., ale i z těch věnovaných sérii Metal Gear Solid, na které obě společnosti spolupracovaly několik let.

Jak to tak vypadá, tak smutný osud Silent Hills je již definitivně zpečetěn. Když byl samotný del Toro včera večer na filmovém festivalu v San Franciscu požádán, aby dění okolo vývoje okomentoval, odpověděl prostě: „Nestane se to.“

Silent Hills je bohužel smutnou ukázkou stinné stránky videoherního průmyslu.

Silent Hills je bohužel smutnou ukázkou stinné stránky videoherního průmyslu.

V podobném duchu se nese i tweet Normana Reeduse, herce ze seriálu Walking Dead, který měl v Silent Hills ztvárnit hlavní postavu:

Vyjádření Normana Reeduse na optimismu nepřidává...

Vyjádření Normana Reeduse na optimismu nepřidává…

Konec hororu v herním světě?

Je škoda, že vývoj Silent Hills dopadl takhle. Po dlouhé době se totiž mohlo jednat o opravdu atmosférický a drsný horor, který fanoušci série vyhlížejí již drahně let. Jako bolestné tak musejí vzít zatím zavděk alespoň survival hororem SOMA, který by měl vyjít v průběhu některého z následujících měsíců.

Zdroje: TheVerge, Polygon

Milovník filmografie Stanleho Kubricka a žánru noir. Píše o tématech, která ho zajímají a snaží se je podat tak, aby byla pro čtenáře co nejatraktivnější.

Komentáře

Nahoru