Vývoj i podpora prohlížeče Flock je u konce

Vývoj i podpora prohlížeče Flock je u konce

Prohlížeč Flock u nás není příliš známý. Je založený na prohlížeči Mozilla Firefox a pro vykreslování webových stránek používá renderovací jádro Gecko. Jeho vývoj však byl ukončen a k 26. dubnu 2011 vývojáři ukončí i podporu. Některé z jeho funkcí tedy mohou bez aktualizací přestat fungovat. Vývojáři doporučují přechod na Firefox nebo Google Chrome. Toto oznámení se objevilo na oficiálních stránkách prohlížeče zde.

Flocku se často přřezdívalo „společenský prohlížeč„. Zasloužila se o to mimo jiné i velká integrace webových služeb jako Facebook, Flickr, Gmail, Technorati a další.

Svoji kariéru prohlížeč započal 22. června 2006, kdy světlo světa spatřila první ukázková verze. Flock zaujímá své místo i v ballot screenu od Microsoftu, nabídce na výběr výchozího internetového prohlížeče.

Flock je dostupný pro Mac, Windows i Linux a pomalu se stával jedním z nejpoužívanějších prohlížečů s jádrem na Gecku. Od své třetí verze však pomalu začal přecházet na jádro WebKit a Chromium od Googlu.

Mnoho vývojářů prohlížeče letos přešlo k firmě Zynga, která vytváří různé online hry.


Náhled stránky flock.com ke dni 14. 4. 2011.

Zdroj: Flock.com, Wikipedia.com, CMSwire.com

Štítky: ,

V únoru 2010 ho coby studenta střední školy veřejnoprávní napadlo založit IT magazín. Našel si zajímavou doménu a začal budovat. Po roce mělo Objevit.cz denně stovky návštěvníků a stále jim předkládá více a více zajímavých článků z oblasti IT.

Komentáře

Nahoru