Vyvíjí Google svou vlastní konzoli?

V poslední době jako by se s novými konzolemi roztrhl pytel. Nejvíce je vidět válka mezi Sony s PS4 a Microsoftem s jeho XBoxem One, do toho vznikla nová, nezávislá konzole OUYA . Nyní navíc prosakují informace, že svou herní konzoli snad vyvíjí i Google.

Samozřejmě, že PlayStation 4 od Sony, XBox One od Microsoftu nebo Wii U od Nintenda vypadají konkurenceschopněji. Google nás možná ale překvapí. Vyvíjí prý konzoli, postavenou na OS Android. Společnost zprávy, které prý pocházejí ze zdroje dobře obeznámeného se situací, nepotvrdila ani nepopřela.

Pomůže Googlu konkurence?

Paradoxně Googlu nahrává fakt, že byla tento týden vydána levná konzole OUYA, postavená také na Androidu a s ovladačem, který se vejde do dlaně. Zacházení s konzolí nicméně vyžaduje určitou dovednost, kterou nemá každý. Google by mohl čerpat bohaté zkušenosti ze zpětné vazby uživatelů konzole OUYA. Konzole od Googlu se může pochlubit ještě jedním trumfem: v obchodu Google Play se momentálně nachází kolem 100 000 her pro Android, které od prvního dne mohou běžet na konzoli.

PlayStation 3 oproti tomu nabízí pouhých 800 her, a ačkoliv jsou všechny na kvalitativně i cenově vyšší úrovni než průměrná hra pro Android, Google může těžit z toho, že jeho hry uspokojí mnohem širší hráčskou obec. Uvidíme, zda právě tento argument pomůže Googlu získat své fanoušky.

A aby toho nebylo dost, povídá se, že o vlastní herní konzoli se nyní uvažuje i v Applu…

Zdroj: https://mashable.com/2013/06/27/google-videogames-console-android/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/06/27/google-videogames-console-android/

Komentáře

Nahoru