Využijte váš Firefox naplno, zkuste těchto 10 zajímavých doplňků!

Využijte váš Firefox naplno, zkuste těchto 10 zajímavých doplňků!

Firefox není nejoblíbenějším prohlížečem na světě jen tak. Kromě své rychlosti, bezpečnosti a jednoduchosti má ještě další silnou stránku – přizpůsobování. Pomocí doplňků si můžete tento prohlížeč změnit takřka k nepoznání. Nabízíme vám přehled několika skvělých doplňků z mnoha kategorií, vyberte si tedy ty, které vám budou vyhovovat.

Gmail manager

Pokud jste uživatelem služby emailu u Google, určitě oceníte tento doplněk. Co všechno umí? Především vás upozorňuje na nové emaily, ale můžete si také prohlížet i všechny ostatní zprávy, o kterých Gmail manager zobrazuje podrobné informace. Rovněž si můžete nechat zobrazit i rozepsané zprávy.

Stáhnout doplňek

Adblock Plus

Adblock přijde vhod všem uživatelům, kteří nesnáší reklamy na internetu. Ať už se jedná o reklamní bannery, ikony nebo videa, vše zmíněné můžete tímto programem blokovat a ušetříte si tak nervy a také trochu záteže vašemu prohlížeči. Tento doplněk nabízí široké možnosti nastavení, co bude blokováno tak závisí pouze na vás.

Stáhnout doplňek

Video DownloadHelper

Stalo se vám už někdy, že jste brouzdali například po Youtube a chtěli jste si nějakou skvělou písničku stáhnout ve formátu mp3? S tímto doplňkem je to nyní možné, navíc podporuje i stahování obrázků, nebo rovnou galerií obrázků. Podporuje mnoho webů, kromě Youtube třeba i DailyMotion, Google videos a jiné.

Stáhnout doplňek

ImTranslator

Výčet by samozřejmě nemohl být úplný bez nějakého toho doplňku na překládání stránek. Nejpopulárnějším je ImTranslator, který nabízí překlad z a do 50 jazyků. Program je k dispozici i v češtině, čímž je ještě větším pomocníkem pro uživatele, kteří se příliš v cizích jazycích nevyznají.

Stáhnout doplňek

FoxTab

Potrpíte si na pěknou grafiku a design? Zkuste potom doplněk FoxTab, který vaše záložky uspořádá do zajímavého 3D rozhraní. Vylepší i váš Speed Dial, tedy seznam často navštěvovaných stránek. A v neposlední řadě obsahuje i nástroj na znovuotevření zavřeného panelu.

Stáhnout doplňek

Read It Later

Věčně nestíháte, a přesto stále narážíte na stránky, které byste si rádi pročetli nebo prošli? Pokud si vaše paměť všechny nepamatujete, zavolejte si na pomoc tento šikovný doplněk. Každou zajímavou stránku si jednoduše můžete pomocí tlačítka zapsat do seznamu, ke kterému se můžete kdykoliv později vrátit.

  Stáhnout doplňek

Facebook Toolbar

Je to opravdu překvapivé, že má největší sociální síť na světě svůj vlastní doplněk? Konkrétně tento nabízí řadu funkcí, jako třeba vyhledávání, ať už jste kdekoliv na internetu, nebo ikonky, které zobrazují přehled o zprávách, upozorněních, atd. Skrze tento doplněk můžete také komunikovat s přáteli, nahrávat fotky, sdílet stránky…

Stáhnout doplňek

Firebug

Nyní něco málo i pro vývojáře. Pomocí Firebugu si můžete prohlédnout zdrojový kód jakékoliv stránky a můžete ho rovněž i editovat. Kromě klasického prohlížení HTML můžete prozkoumat i CSS a JavaScript kódy.

Stáhnout doplňek

Personas

Něco pro změnu vzhledu vašeho prohlížeče. Vybírejte z tisíců různobarevných témat, toto číslo se navíc každým dnem zvyšuje a i vy sami si můžete vytvořit vlastní téma. Pokud tedy chcete obléknout svůj Firefox do netradičního stylu, vyzkoušete tento doplněk.

 

  Stáhnout doplňek

Puzzle

A nakonec i něco pro hračičky. Pokud jste při prohlížení internetu znudění, zkuste si vyřešit toto jednoduché puzzle. Na první pohled se to nezdá, ale je to návyková záležitost. Můžete si rovněž vytvářet puzzle i ze svých vlastních obrázků.

 Stáhnout doplňek

Toto byl pouze stručný přehled těch nejpopulárnějších doplňků, doufáme, že s nimi budete spokojeni.

Zdroj obrázků: mozilla.org 

Komentáře

Nahoru