Dnes vyšlo 15 článků

Vytvořte si vlastní hru jen s tužkou, papírem a iPhonem

Chcete vytvořit video hru? Jednoduché. Jen se naučte kódovat a pak se připravte na hodně tvrdé práce.

Nebo také ne. Pixel Press chce povolit komukoliv vytvářet vlastní levely video hry jen s pomocí tužky, čtverečkovaného papíru a iPadu nebo iPhonu.

Stačí umět obtahovat čtverečky

Hráči si jednoduše ručně navrhnou svůj level, vytvoří nějaké pasti nebo překážky, které by ve hře chtěli překonávat. Pixel Press využívá vlastní technologii rozpoznávání znaků, aby fotoaparát na iPhonu nebo iPadu vyfotil náčrtky a převedl je do grafických prvků v levelu. Potom se úroveň otestuje a vylepší, aby vypadala jako skutečná hra.

pixelpress

Inspirace z dětství

Tvůrce Pixel Press Robin Rath říká, že hra je inspirovaná jeho dětstvím. On a jeho přátelé milovali hry jako Super Mario Brothers a Metroid, které obsahovaly dlouhé úseky úrovní, které se musely překonat.

„Všechny levely jsme kreslil na kus papíru,“ tvrdí Rath.

pixelpress2

Pro děti poučné

Nyní, když má Rath vlastní dítě, se jeho myšlenky obrátily ke sdílení zkušeností o vytváření levelů. Říká, že Pixel Press se zčásti zaměřuje na to, aby naučil děti dělat řadu věcí – včetně designu hry – a je bránou k tomu, aby se děti o tuto oblast začaly zajímat.

„Může je to naučit trpělivost, týmovou práci a výtvarné dovednosti, možná pokročilé počítačové dovednosti. Podle toho, jak daleko budou chtít dojít. Líbila se mi myšlenka uvedení mladších lidí do kódování, protože si mohou myslet, že je to tak těžké, že by to nezvládli,“ uvádí Rath.

Komunita věrných hráčů

Rath plánuje, že by se kolem Pixel Press vytvořila komunita, která by sdílela své vytvořené úrovně. Hráči by pak v jednotlivých úrovních soutěžili o nejlepší časy a hodnotili je v rámci zpětné vazby. Rath říká, že to je částečně inspirované Minecraftem.

„To, co se mi líbí na Minecraftu, je skutečnost, že obsahuje sdílení. Lidé tráví hodiny a hodiny budováním něčeho, o co se chtějí podělit se svými přáteli. Získají tak zážitek a zkušenost, protože dostanou zpětnou vazbu a navzájem se od sebe učí,“ uvedl.

Pixel Press je ale prozatím pouze prototyp. Jednou z hlavních věcí, které se ještě musí zdokonalit, je rozpoznávání objektů tak, aby fungovalo i pro méně zdatné malíře nebo části, které nedávají zcela smysl.

Co si o takovém nápadu myslíte? Přiměje možnost vytváření vlastních levelů více lidí, aby se do hry zapojili?

Zdroj a obrázky: mashable.com

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru