Dnes vyšlo 1 článků

Vytvořte si úvodní fotku pro Timeline profil podle svého! Vybíráme nejvhodnější nástroje

Vytvořte si úvodní fotku pro Timeline profil podle svého! Vybíráme nejvhodnější nástroje

Nedávno byl nový typ profilů pod názvem Timeline nasazen na všechny fanouškovské stránky. Nyní se s novým vzhledem budou muset spokojit i samotní uživatelé. Někteří si s touto novinkou dosud ruku nepodali. Jiní si ji oblíbili více, než dosavadní podobu profilu. Jistě si každý z vás všiml, že se v profilu vytvořilo nové místo jak pro avatar (profilovou fotografii), tak pro tzv. úvodní fotografii. Facebook úpravu úvodních fotografií moc neřeší. Vy ji nahrajete, on si ji velikostně přizpůsobí. S naším výběrem nástrojů si všechno můžete udělat sami. Dokonce si do úvodní fotografie můžete vložit tlačítka odkazující na různé stránky. Tvorba je jen na vás!

Covercanvas

Prvním nástrojem, který vám pomůže vytvořit celkem pěkný a plně přizpůsobitelný úvodní vzhled Timeline profilu, je Covercanvas. Tento nástroj obohacují dvě možnosti tvorby. Tou první je vytváření statických úvodních vzhledů, druhou je pak tvorba přizpůsobitelných Timeline vzhledů. Statický vzhled je velmi jednoduchý, neobsahuje nápisy a větší množství fotografií vložených pouze do jedné. Přizpůsobitelný vzhled  je pravý opak.

Schweppes Profile App

Kdo si na programy pro daný operační systém moc nepotrpí, tomu je určena aplikace Schweppes Profile App. Nemusí se instalovat, nemusí se stahovat, stačí pouze navštívit Facebook, zadat do hlavního vyhledávače název „Schweppes Profile App“, spustit aplikaci, a poté si jen užívat snadné tvorby úvodních fotografií a avatarů podle svých nároků. Aplikace je vybavena řadou nástrojů pro editaci průhlednosti či kontrastu nebo aplikování různých filtrů a efektů. Na Facebooku jsou v současnosti dvě verze této aplikace. Pro Timeline je určená verze 2.0.

TimeLine Cover Banner

Další bezplatnou online aplikací je TimeLine Cover Banner. Výbavou je oproti zmíněné konkurenci o něco vpředu. Kromě možnosti nahrání vlastních fotografií je možné dále vkládat text, kresby či objekty. Povolené je také upravování kontrastu, jasu a sytosti. Text je možné vkládat pomocí nástroje k tomu určeného nebo pomocí integrovaného virtuálního štětce. K dispozici je samozřejmě guma pro okamžité odstranění dané lokality nebo vloženého objektu. Výslednou práci lze uložit jako obrázek do formátu PNG.

Pic Scatter

Nakonec pro vás máme online nástroj pro tvorbu Timeline úvodních vzhledů trochu jinak. Pic Scatter totiž není určen pro úpravu již vložených fotografií, ale pro jejich tvorbu. V prostředí tohoto nástroje je možné vytvářet úvodní fotografii z více fotografií a dokončit tak dílo ve formě koláže. Aplikované fotografie si můžete jakkoli velikostně přizpůsobit a konečnou podobu avataru a úvodní fotografie je možné uložit do PC ve formátu PNG a následně nahrát na Facebook.

Který z programů vám je podle popisu nejsympatičtější? Covercanvas, Schweppes Profile App 2.0, TimeLine Cover Banner nebo Pic Scatter?

Komentáře

Nahoru