Vytvořte a publikujte webové stránky naprosto zdarma s online službou Weebly

Vytvořte a publikujte webové stránky naprosto zdarma s online službou Weebly

Pocit, kdy jde nuda stranou a přichází ambice vytvořit něco velkého, je to nejlepší, co může uživatele při brouzdání internetem potkat. Většinou je tím tvorba webových stránek. Pokud si najdete bezplatný hosting a doménu třetího řádu, vše je v pořádku. V okamžiku, kdy si ale stáhnete šablonu, už se nejedná o tvorbu stránek. Se službou Weebly si své stránky bez obav vytvořit můžete, a to přímo v prohlížeči za pomoci nespočtu nástrojů.

Registrace dvěma způsoby

Pokud se po přečtení článku rozhodnete službu Weebly využít, určitě si promyslete, zda chcete poskytnout své osobní údaje ze sociální sítě Facebook (první způsob), anebo zadáte pouze své jméno a e-mailovou adresu (druhý způsob), pomocí které se dostaví jediná možnost online komunikace mezi poskytovatelem a vámi. Registrace a opětovné přihlašování přes vlastní Facebook účet je sice jednodušší, ale napadení služby Weebly hackery je stále na místě. Následky si můžete sami domyslet. To ovšem není jediná hrozba.

Zamluvení doménového jména

Součástí registrace je také zamluvení doménového jména. Zatímco doména třetího řádu (subdoména) je zdarma, standardní doména druhého řádu je již placená. V případě zájmu ji lze na rok pořídit za 500 korun i vyšší cenu. Nás se ale tato nabídka netýká. Českých poskytovatelů tu máme dost a reklamace by byla pro zákazníky s angličtinou na nízké úrovni velice obtížná.

Následuje hosting

Hosting pro klasický a nenáročný blog je bezplatný. Naopak hosting pro firmy a větší webové prezentace s nemalými nároky se budou muset spokojit s tím, že jim všechno zdarma poskytnuto rozhodně nebude. Přesnou částku jsme nezjistili, ale můžete si být jisti, že výrazně dražší než u konkurence nebude. Weebly má dvě vlastní datová centra, která jsou rozmístěna na dvou místech ve Spojených státech amerických. Vaše webové stránky tak žijí ne na jednom, ale hned na dvou místech, čímž se zvyšuje jejich bezpečnost. Hostingová služba poskytuje relativně malou dobu odezvy a spolehlivost.

Stovky šablon k použití

Weebly dále nabízí několik set profesionálně navržených šablon, které lze později pomocí jednoduchých editací přizpůsobit vlastním potřebám. Můžete například změnit styl písma, barvu nebo velikost. Pokud jste obeznámeni s HTML a CSS, neváhejte s použitím Advanced Theme Editoru pro pokročilejší.

Vlastní tvorba stránek přes HTML

Pokud si myslíte, že je pro vás zjednodušená tvorba stránek až moc snadná, vyzkoušejte vytváření webové prezentace pomocí HTML kódu. Díky této možnosti můžete komunitě Weebly i svým přátelům ukázat, že nástroje, které slouží začátečníkům, již vůbec nepotřebujete. A třeba se časem najde nějaký zájemce, který vás zkontaktuje a dohodne se s vámi na spolupráci.

Kompletní statistiky návštěvnosti

Pokud si potrpíte na detailnější informace o návštěvnících vaší webové prezentace, pak nemusíte svůj web registrovat na Google Analytics ani nikde jinde. Otevřené a spolehlivé statistiky najdete přímo v uživatelském rozhraní po přihlášení do uživatelského účtu na Weebly. Samozřejmě je tu i možnost menšího propojení statistik Weebly a Google Analytics. Ovšem jen libovolně.

Chystáte se publikovat vlastní webové stránky? Pak neváhejte a vyzkoušejte online službu Weebly. Ani za hosting, ani za tvorbu nezaplatíte ani korunu.

Komentáře

Nahoru