Vytvořil úžasný portrét Steva Jobse ze starých produktů společnosti Apple

Geniální vizionář Steve Jobs zemřel dne 5. října 2011, tudíž v letošním roce si budeme připomínat páté výročí této smutné události. Americký umělec Jason Mercier vytvořil k této příležitosti úžasné umělecké dílo, které zobrazuje portrét Steva Jobse vyrobený v historických produktů značky Apple, na jejichž vývoji se podílel sám Steve Jobs. Obraz, který bude vystavený také v San Franciscu, byl použitý na obálku knihy Steve Jobs od Waltera Issacona.

Americký umělec Jason Mercier je v okolí San Francisca proslulý, protože vytváří mozaiky slavných lidí. Nicméně právě mozaika Steva Jobse je neobvyklá a unikátní v tom, že autor použil spoustu lepidla a přibíjející pistoli pro spojení devíti kilo staré elektroniky. A výsledkem se stala tváří Steva Jobse.

JobsArt_Mercier_web001-780x893

Výsledný portrét Steva Jobse.

Aby Jason Mercier mohl vytvořit portrét Steva Jobse, musel být tak trochu vetešníkem. Sháněl staré přístroje jablíčkové společnosti po svých známých, kamarádech, zastavárnách a bazarech. K vyobrazení portrétu použil prakticky vše od klávesnic, přes počítače, až po interní komponenty. Nechybí ani napájecí kabely, diskety či CD se softwarem. A dokonce jedním kouskem je starý iPod Classic.

JobsArt_Mercier_web004-780x1098

A takto na dílu umělec pracoval.

Ačkoliv na černý svetr použil umělec i jiné produkty, nikoliv pouze značky Apple, od svetru nahoru je obraz 100% „jablíčkový“. Výsledné umělecké dílo s hmotností přes deset kilogramů má rozměry cca 120×90 centimetrů.

Zdroj / Foto: Cult of Mac

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru