Dnes vyšlo 15 článků

Výstava videoher E3 v Los Angeles ukazuje zájem uživatelů o mobilní hry

Hry pro smartfony, tablety a sociální sítě se stávají nezbytnou součástí vývoje velkých společností. Výnosy z tradičních počítačových her jsou na ústupu, a to navzdory tomu, že je hraje více lidí než kdy jindy.

Dokonce i společnosti, které jsou známé hrami pro střelce a závodníky nemohou ignorovat dynamiku vývoje „Angry Birds“ a „Words With Friends.“ Například Take-Two Interactive Software Inc. – tvůrce her „Grand Theft Auto“ a „BioShock“ má připraveny premiéry několika mobilních her na výstavě E3. Jednou z nich je hra inspirovaná letošními prezidentskými volbami – „Comedy Central’s Indecision Game.

Zynga Inc., jejíž hry se hrají hlavně na Facebooku a mobilních zařízeních, bude přítomna na E3 poprvé. Nick Earl, šéf studia Electronic Arts Inc., tvrdí, že se herní průmysl stává mobilním a cituje EA „FIFA“ fotbalové hry jako dobrý příklad. Jednotlivé verze jsou k dispozici pro herní konzole a mobilní zařízení a mají velký úspěch. Hry pro iPhone a iPad jsou populárnější než kdy předtím. Z 10 nejpopulárnějších placených aplikací na iTunes, pět jsou hry.

Většina příjmů je ještě generována z tradičních her. Asi dvě třetiny zhruba z 1 miliardy dolarů pocházejí z maloobchodního prodeje. To je jeden z důvodů, proč společnosti ještě dělají nové trháky jako „Battlefield 3“, „Need for Speed ​​Most Wanted“ a „Dead Space 3.“

Zynga má asi 250 milionů lidí, kteří hrají své hry na Facebooku každý měsíc, ale jen malý počet z nich zaplatí peníze za virtuální krávy, pokerové žetony a další digitální podklady. Zynga tvoří a inovuje zábavné hry každých pár měsíců  a není tedy typickou herní společností. Její populární tituly obsahují „Farmville“, „Zynga Poker“ a další, ale hry monetizuje málo. Pokud Zynga dostane více lidí k placení, může to znamenat velkou příležitost pro žánr, který je ještě v počátcích.

Veletrh E3 ukazuje ústup velkých programových her ve prospěch her mobilních, které se hrají online. A tento trend bude pokračovat.

Zdroj: News Yahoo

Komentáře

Nahoru