Dnes vyšlo 15 článků

Vyšplhejte na horu Fudži z pohodlí domova: Umožní vám to Google Street View

Vyšplhejte na horu Fudži z pohodlí domova: Umožní vám to Google Street View

Bije ve vaší hrudi srdce horolezce, ale zbytek těla tomu ne a ne rozumět? Nyní můžete vyšplhat na nejvyšší japonskou horu Fudži, aniž byste vstali od svého počítače. Umožní vám to Google Street View.

Hora Fudži, která byla mimochodem organizací UNESCO vyhlášena světovým dědictvím, letos očekává rekordní počty horolezců, kteří se pokusí zdolat její vrchol v nadmořské výšce 3776 metrů. Na pomoc se zvládáním náporu horolezců a také pro rozšíření své sbírky panoramatických vyobrazení přispěchal Google. Ten se rozhodl přidat k vybavení jednoho turisty svůj Google Street View Trekker. Cesta, kterou s Google Street view absolvujete na vrchol hory, tak bude naprosto autentická a představí vám japonskou horu přesně tak, jak ji vidí její návštěvníci.

Vylezte také na posvátnou a stále aktivní sopku!

„Kolekce Street View pokrývá populární cestu Yoshida, která vede horolezce na vrchol hory, kolem jejího kráteru a zpět rychlým klikatým sestupem,“ píše na svém blogu Setsuo Murai, vedoucí Geologického partnerství pro Google v Japonsku. „Doufáme, že 14 000 záběrů umožní lezcům předvídat terén pod jejich nohama. Obzvláště se to týká nočních lezců, kteří šplhají na Fudži, aby z jejího vrcholku zhlédli východ slunce.“

Hora Fudži se připojila k dalším unikátním místům, chráněným UNESCO, která jsou vyobrazena na Google Street View – například hrad Himedži, Ostrovy Ogasawara nebo Mírový památník v Hirošimě.

Zdroj: https://mashable.com/2013/07/23/mt-fuji-street-view/

Zdroj obrázku: https://mashable.com/2013/07/23/mt-fuji-street-view/

Komentáře

Nahoru