Dnes vyšlo 15 článků

Vysokoškolský profesor za 5 let prodal 2 startupy Googlu

Před několika dny se na kontě Googlu objevil další startup – tentokrát Timeful. Jedná se o inteligentní kalendář a aplikaci na organizaci času. Startup Timeful byl prodán ani ne rok po jeho spuštění. Zajímavostí je, že za tímto projektem stojí vysokoškolský profesor, který během posledních pěti let prodal Googlu už druhý startup.

google timeful

Google koupil nový startup Timeful

Yoav Shoham, spoluzakladatel startupu Timeful, prodal svůj první startup již v roce 2011 – tehdy také Googlu. Ten se nazýval Katango a sloužil k uspořádání přátel na sociálních sítích. V té době Katango odkoupil Google za 5 milionů dolarů a použil jej v té době ještě do nové sociální sítě Google+.

Yoav Shoham je specialista a expert na umělou inteligenci. Současně pracuje jako profesor výpočetní techniky na Stanford University, kde byl v devadesátých letech Google navržen. Profesor má na profilu stránky univerzity uvedeno, že pracoval v mnoha oblastech umělé inteligence, temporálního uvažování, nemonotónní logice a teorii zdravého rozumu.

Timeful

Inteligentní aplikace Timeful

V Google byl na částečný úvazek

Vysokoškolský profesor pracoval také v Google na částečný úvazek až do roku 2014. Na profilu LinkedIn popisuje tuto praxi jako období, kdy se snažil nic nepokazit a možná vytvořit něco užitečného. Zatím poslední projekt Timeful má sloužit spotřebitelům k organizaci jejich času. Aplikace pracuje tak, že zaznamenává vaše chování a návyky. Poté vám inteligentně navrhne čas, kdy byste měli co udělat. A tím je Timeful skutečně originální.

Google tuto technologii odkoupil, protože sám pracuje na vývoji podobného programu se službou Google Now. Podle Crunchbase měl tento startup vyjít na 7 milionů dolarů.

yoav-shoham-2

Yoav Shoham

Zdroj: Business Insider

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru