Výsledkem spolupráce IKEA a Republic of Gamers je cenově dostupný nábytek pro hráče video her

Výsledkem spolupráce IKEA a Republic of Gamers je cenově dostupný nábytek pro hráče video her

IKEA vydala svou první řadu nábytku určeného pro hraní na PC ve spolupráci s populární hardwarovou značkou Republic of Gamers. Kolekce obsahuje čtyři stoly s anatomickými židlemi. 

„Potřeby miliard hráčů po celém světě jsou velmi různorodé, zatímco stávající nabídka je spíše technická a často je vnímána jako mužská vzhledem k designu, přestože přibližně 46 procent hráčů tvoří ženy,“ uvedla Ewa Rychert, globální obchodní vedoucí pracovního prostoru v IKEA. „Věříme, že je třeba udělat hodně pro demokratizaci herního zážitku,“ pokračovala. „Nyní činíme první krok na naší herní cestě a děláme to představením cenově dostupných, vysoce výkonných herních produktů a kompletních řešení, která, jak doufáme, odrážejí osobnost a vkus lidí.“

ikea-gaming-furniture-design_dezeen_2364_col_17

ikea-gaming-furniture-design_dezeen_2364_col_21

Včetně řady doplňků zahrnuje kolekce více než 30 produktů, které jsou k dispozici v klasické černé barvě, stejně jako rafinovanější bílé a šedé varianty. IKEA ve spolupráci s Republic of Gamers (ROG), značkou herního hardwaru tchajwanské elektronické společnosti ASUS, vytvořila základní řadu s názvem Uppspel. Jedná se o technicky nejpokročilejší ze všech verzí, včetně stolu, který lze výškově upravit pomocí elektromotoru a vytvořit tak optimální podmínky pro hraní. Je vybaven mimořádně širokou deskou stolu, která pojme dvě obrazovky ve zdravé a pohodlné vzdálenosti očí, a integrovaným USB nabíjecím portem. Zapuštěnou hranu lze otočit směrem k uživateli, aby si mohl odpočinout paže, nebo ji lze otočit tak, aby směřovala ke zdi a umožňovala skrýt kabely počítače mimo dohled.

Další vybavení, jako jsou náhlavní soupravy a ovladače, lze uložit do odpovídající, elegantní černé zásuvkové jednotky nebo zobrazit na dírkové desce s integrovanými magnetickými proužky, které drží nástroje nebo šrouby. Pro centrální procesorovou jednotku (CPU) počítače vyvinula IKEA a ROD kovový stojan s možností nastavení šířky, o kterém tvrdí, že je schopen pojmout více počítačových věží než jakýkoli jiný produkt na trhu. Doprovodná židle Matchspel byla zkonstruována tak, aby sledovala pohyby uživatele a je plně nastavitelná od náklonu sedáku a opěradla do výšky hlavy a loketních opěr, aby se snížilo namáhání svalů.

Všechny zbývající produkty vyvinula IKEA na základě poznatků získaných při spolupráci a přizpůsobila je různým rozpočtům a interiérům. Řada Utespelare, která je o něco více ořezaná, má tenký stůl, který lze ručně upravit, zatímco kovová síťovaná vložka umožňuje cirkulaci vzduchu kolem počítače a zabraňuje přehřátí. Odpovídající židle je k dispozici v černé nebo šedé umělé kůži s integrovanou kapsou vzadu pro uložení důležitého vybavení na dosah paží. Na cenově dostupnějším konci je řada Huvudspelare, která obsahuje matný černý stůl, který usnadňuje pohlcující herní zážitek, zatímco síťované opěradlo na doprovodné židli zlepšuje ventilaci, když se věci zahřívají.

Vedle kusů nábytku zahrnuje řada příslušenství Lånespelare vše od extra velkých podložek pod myš až po polštáře na krk, stojánky na náhlavní soupravu a držáky nápojů na stole, aby se zabránilo rozlití. Kruhové světlo s integrovaným držákem telefonu je zaměřeno na ty, kteří hrají své hry online, zatímco myš bungee je navržena tak, aby držela kabel zařízení na místě, aby se zamotal nebo nezpůsobil tření během hry.

V současné době je kolekce k prodeji pouze prostřednictvím IKEA China, ale do celého světa bude k dispozici později v tomto roce. Ve snaze zpřístupnit herní zařízení společnost v roce 2019 vytvořila také řadu 3D tištěného příslušenství, které si může uživatel přizpůsobit.

Zdroj,foto: dezeen.com

Zajímá se o tvůrčí psaní a online marketing. Studuje marketingovou komunikaci. Ve volném čase (kterého moc není) spravuje svůj blog - bezkiki.cz. Její život by nebyl kompletní bez rodiny, přátel, smíchu, hudby a dobrého jídla.

Komentáře

Nahoru