Vyšel nový Chrome 9

Vyšel nový Chrome 9

Po čase tady máme nový Chrome s pořadovým číslem 9. Nový Chrome má několik novinek a vychytávek.
Jednou z vychytávek je, že by si měl rozumět s WebGL což je nová technologie hardwarově akcelerované 3D grafiky. WebGL je zatím málo rozšířen a bude zajímavé sledovat Chrome jestli s tím něco udělá. Hlavním konkurentem WebGL je Flash jehož vývojáři si také začínají hrát s akcelerovanou 3D grafikou.

Nově v Chrome 9 je funkce Instant. Ptáte se co to je? Je to prakticky okamžité prohlížení webu již při psaní adresy do adresního řádku. Pokud ho chcete povolit již nemusíte vše složitě nastavovat. Stačí jít v hlavním menu do Možností, kde uvidíte kartu Základy u výběru vyhledávače a zde zaškrtnete Aktivovat dynamické vyhledávání.

Třetí novinkou je integrace Chromu s Web Storem. Ti z Vás kteří již zkoušeli první Beta verze to již znají, pouze pro nové uživatele dodám, že se jedná o další katalog, ale tentokrát zde nehledejte doplňky, ale webové aplikace.

Google také opravil pár důležitých chyb uvnitř prohlížeče.

Pokud si chcete vyzkoušet nový Chrome 9 tak neváhejte a stahujte!

Štítky: ,

Pavel Mikovčák neboli také na internetu známý jako Archer. Je také spolumajitelem webu Gamel.cz, redaktorem na Objevit.cz a moderátorem herní sekce na RostWorld.cz. Chodí na Střední Školu Strojírenskou a Dopravní. Mezi jeho záliby patří florbal, hudba a hry.

Komentáře

Nahoru