Výrobní cena iPadu Mini je mnohem nižší než prodejní

Náklady, které společnost Apple platí za komponenty do iPadu Mini, jsou přibližně 188 dolarů u modelu s 16GB pamětí. Podle analýzy IHS Suppli a All Things Digital je nejdražší částí displej o rozměru 7,9 palce, který stojí kolem 80 dolarů.

Podle výběru dodavatelů pokračuje nadále studená obchodní válka mezi Apple a Samsung. Společnost Apple přechází k jiným výrobcům a na novém iPadu Mini je zastoupena „pouze“ hlavním procesorem A5.

Dne 2.listopadu začal prodej iPadu Mini v USA, Kanadě a ve 32 zemích světa včetně České republiky. V USA stojí iPad Mini 329 dolarů s pamětí 16 GB, když jeho výrobní cena je přibližně 188 dolarů. Prodejní cena a výrobní se vždy značně liší. Náklady rostou o distribuci, reklamu, obchodní přirážku prodejců a transport. Výrobní náklady na iPad Mini s 32GB pamětí jsou přibližně 280 dolarů a s 64GB pamětí 350 dolarů.

iPad Mini

Přesto se třeba Nexus 7 s horšími parametry prodává za cenu do 200 dolarů, což je prakticky výrobní cena. Google tím podporuje prodej dalších produktů jako je OS Android, další aplikace, programy a příslušenství. Nejdražší varianta iPadu Mini s 64GB pamětí a podporou LTE sítí stojí 659 dolarů. V České repoblice se prodává s DPH od ceny přibližně 8.300 Kč.

Zdroj: News CNet

Komentáře

Nahoru