Dnes vyšlo 1 článků

Výrobci Airbusu si nechali patentovat další netradiční způsob přepravy cestujících

Sedadla komerčních aerolinek jsou hodně nepohodlná záležitost. Zdá se, že letečtí designéři hodlají náš zážitek v letadle ještě zhoršit. Výrobci airbusů si nechali patentovat tzv. modulární kabinu.

Podle vývojářů tohoto evropského leteckého giganta by to celé fungovalo nějak takto: Pasažéři by se do kabiny usadili ještě předtím, než by bylo přistaveno samotné letadlo (během usazování pasažérů by se oddělila kabina s lidmi, kteří s ním přiletěli). Díky tomuto způsobu by se měl zkrátit čas nutný na přípravu letadla k letu.

airbus-nákres

Modulární kabina je složená z podlahy a k ní připojené části letadla, na obou koncích trupu je stěna. Kabina může být modifikována pro transport pasažérů, zavazadel, nákladu nebo i kombinovaně. Ze zbytku letadla se stává něco jako „nákladní auto“, které přepravuje svůj náklad z nebo na letiště.

Airbus není jedinou společností, která se snaží do letadla vměstnat co nejvíce osob

Připojení kabiny na pár křídel připomíná sestavování lega a proces spojování pravděpodobně ani nebude příliš pohodlný. Airbus ovšem není jedinou leteckou společností, která se pokouší vměstnat do letadel co nejvíc osob. Zodiac Seats France se už dříve pochlubil svým pekelným uspořádáním sedadel, které má maximalizovat využití prostoru v ekonomické třídě tím, že se prostřední sedadla otočí o 180 stupňů. Díky tomu k sobě sedí pasažéři čelem a jsou nuceni zírat si navzájem do očí.

airbus-nákres-2-e1448815718379

Zdroj: Forbes

Tým redaktorů magazínu Objevit.cz se skládá z poměrně mladých lidí, kteří psaní článků a pohybování se ve světě IT pokládají za svůj koníček, věnují se mu a tudíž mu i rozumí.

Komentáře

Nahoru