Tisková zpráva: Výrobce kabelové konfekce CiS SYSTEMS slaví úspěšné ukončení studentů školy mistrů na Technické univerzitě v Liberci.

Výrobce kabelové konfekce CiS SYSTEMS slaví úspěšné ukončení studentů školy mistrů na Technické univerzitě v Liberci.

CiS ELECTRONIC GmbH, Krefeld a CiS SYSTEMS s.r.o., Nové Město p.S.

https://www.cis.de

Peter M. Wöllner, Duben 2013

1. Jizerskohorská škola mistrů je plna úspěchu a zajišťuje dobrý vývoj německého podnikání v Čechách.

Druhý ročník „1.Jizerskohorské školy mistrů“ slavil dne 20. 04. 2013 úspěšné závěrečné zkoušky svých účastníků.

Před čtyřmi roky založily v Čechách působící firmy CiS SYSTEMS s.r.o. a Knorr Bremse s.r.o. školu po vzoru německého duálního vzdělávání mistrů. Obě firmy působí v severním cípu České republiky v Jizerských horách, a proto byla pojmenována „1.Jizerskohorskou školou mistrů“.

Důvodem této iniciativy byla skutečnost, že český vzdělávací systém se jen pomalu přizpůsobuje požadavkům průmyslového podnikání. Především v českém živnostenském oboru chybí ceněné další vzdělávání, jako je odborné vzdělání mistrů.

Proto, abychom intenzivně podpořili kontinuální optimalizaci procesů ve výrobě, rozhodly se obě firmy spolupracovat v této vlastní iniciativě s Technickou univerzitou v Liberci a za podpory IHK, Dresden a DTIHK, Praha. Tento krok přináší do vzdělání již své ovoce. K druhému ročníku dalšího vzdělávání se přidala dceřiná společnost firmy Erwin Müller GmbH společnost NOVUS Česko s.r.o. z Raspenavy.

Zaměstnancům bylo ve dvouletém studijním programu předáno přibližně 80% učiva, které se předává německým průmyslovým mistrům. Stěžejní body výuky leží v technickém vzdělání, stejně jako ve znalostech vedení kolektivu a organizačních schopnostech. Teoretickou výuku provádí Technická univerzita v Liberci a vyučuje se především ve školícím centru firmy CiS SYSTEMS v Hejnicích.

Jednatel společnosti CiS SYSTEMS Peter M. Wöllner zastupoval svůj podnik jako člen komise i během závěrečných zkoušek při závěrečných prezentacích vybraných projektů na Technické univerzitě v Liberci.

17 z původně 22 žáků úspěšně složili po čtyřech semestrech závěrečné zkoušky. „Již od začátku jsme si byli jisti, že toto vzdělání je pro naše zaměstnance i pro náš podnik důležitým krokem a že se jedná o investici pro úspěšnou budoucnost,“ potvrzuje Peter M. Wöllner. „Dnes se již můžeme ohlédnout za výsledky prvního ročníku a potvrdit, že se mnohé procesy zřetelně zlepšily. Tímto jdeme naproti naší strategii „i-Speed“, která má skupině CiS zajistit pozici nejrychlejšího a nejspolehlivějšího výrobce kabelové konfekce ve střední Evropě.

Velký úspěch prvního ročníku a vysoká poptávka po průmyslových mistrech v Čechách jsou dostatečnými důvody, proč tento projekt vést dál. Třetí ročník 1.Jizerskohorské školy mistrů plánujeme otevřít od 1.října 2013 opět v areálu firmy CiS v Hejnicích. 1.jizerskohorská škola mistrů je otevřena dalším zájemcům ze stran podniků i žáků, kteří se můžou informovat na: meisterschule@cis-europe.eu

Kontakt:

Mgr. Jitka Pikešová

Telefon +420 482 465 515

e-mail: j.pikesova@cis-europe.eu

https://www.cis-europe.eu

ČTK ke zprávě vydává obrazovou přílohu, která je k dispozici na adrese https://www.protext.cz

Zdroj: ČTK/Protext

Stále ještě mladý a (snad i) krásný psavec píšící na svém blogu Krcmic.cz. Pracoval pro společnosti T-Mobile, SaveMax, Telefonica O2, Brunswick Estates, Accenture, euroAWK a Socialbakers. Založil portál Pravdu.cz. V současnosti vlastní tento web. A pracuje na tom, aby z Objevit.cz udělal další uznávaný a navštěvovaný portál.

Komentáře

Nahoru